خبرهای تازه

حملۀ مهاجمان بر موسسۀ «کاونترپارت» در کابل، پس از نزدیک به ۶ ساعت درگیری پایان یافت

(Last Updated On: می 9, 2019)

وزارت داخله با نشر اعلامیه‌ای گفته است که حملۀ تروریستی بالای مؤسسۀ خیریه «کاونترپارت» با کشته‌شدن تمام مهاجمین پایان یافت.

وزارت داخله در این اعلامیه تائید می کند که در این حملۀ، ۴ تن از غیرنظامیان به شمول یک خانم کشته شدند و ۲۴تن دیگر زخم برداشتند.

یک تن از منسوبین پولیس نیز مشمول کشته شدگان است.

بر بنیاد اعلامیۀ وزارت داخله، حوالی ساعت ۱۱:۴۰ دقیقۀ قبل از ظهر امروز، گروهی از مهاجمین مسلح که با جنگ افزار و واسکت‌های انتحاری مجهز بودند، بالای موسسۀ «کاونترپارت» در ناحیۀ دهم شهر کابل، حمله کردند.

اعلامیه می افزاید که نیرو های قطعات خاص پولیس در دقایق نخست این حمله، محل رویداد را تحت محاصره قرار داده و عملیات پاک‌سازی را آغاز کردند که در نتیجۀ آن، ۵ تن از مهاجمین را از پا درآمد.

 وزارت داخله می گوید که نخست یک مهاجم، موتر بمب‌گذاری شده را در برابر ساختمان موسسۀ «کاونتر پارت» انفجار داد و به دنبال آن، مهاجمین دیگر داخل ساختمان این موسسه شدند.

در همین حال، بر اساس این اعلامیه، نیروهای پولیس توانستند طی عملیات پاک‌سازی، جان دوصد تن از کارمندان این موسسۀ و افراد ملکی را نجات دهند.

در این رویداد ۸ فرد ملکی و یک نیروی امنیتی قطعات خاص پولیس جان باخته و ۲۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

طالبان با نشر خبرنامه‌ای، مسوولیت این حملۀ را بر عهده گرفته و گفته اند که دلیل حملۀ شان به این موسسه این است که آنان به اشغال آمریکا در افغانستان کمک می کرده است.

ارگ ریاست جمهوری، سفارت امریکا و سازمان ملل این حمله را نکوهش کرده، و کارکرد نیروهای امنیتی را ازبهر مهار این حمله ستوده‌اند.

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

کشته شدن دو مرد از سوی افراد مسلح ناشناس در شهر کابل

(Last Updated On: دسامبر 10, 2019) افراد مسلح ناشناس دو مرد را در کارته سه …