خبرهای تازه

حمله نیروهای امنیتی بر دفتر «روند حفاظت از ارزش‌های جهاد و مقاومت مردم افغانستان»

(Last Updated On: آگوست 30, 2018)

در پی یک عملیات نیروهای امنیتی بر دفتر «روند حفاظت از ارزش های جهاد و مقاومت مردم افغانستان» در ولایت ننگرهار هشت فرد مشکوک با سلاح و ماین بازداشت شدند.

رهبر روند حفاظت از ارزش های جهاد و مقاومت، جنرال دین محمد جرئت، مشاور شورای امنیت ملی است.

این روند در سال گذشته دفترش را در ننگرهار گشود. این دفتر به نام ادریس غلجی یک نامزد مجلس نماینده گان به کرایه گرفته شده است و ماهانه ۱۲۰۰ دالر به مالک تعمیر پرداخته می شود.

بر اساس گزارش ها، امنیت ملی ادریس غلجی را نیز برای پاسخگویی فراخوانده بود و پس از بررسی دوباره رها کرده است.

گزارشگر آریانا نیوز تلاش نمود تا دیدگاه جنرال دین محمد جرئت را نیز در این مورد داشته باشد، اما آنها حاضر به گفتگو نشدند.

با این حال رییس دفتر روند حفاظت از ارزش های جهاد و مقاومت و رییس این روند در زون شرق می گوید که این دفتر از آنان نیست، بلکه از سوی ادریس غلجی به نام آنان کرایه شده است.

جنرال میرهاشم مومند، رییس دفتر روند حفاظت از ارزش های جهاد و مقاومت گفت: “من به شما اطمینان میدهم که انجا دفتر من نیست. یک جعل است. این برای یک کسی به نام حاجی ادریس بوده، چند دفعه برای ما مراجعه هم کردند که برای ما مکتوب بدهید، اما ما ندادیم. گفتم که شما حق ندارید و ما شورای داریم.”

آقای مومند این گفته ها را در حالی ابراز می کند که به اساس ویدیو های دست داشته، هنگام افتتاح این دفتر شخص وی حضور داشت و این دفتر را افتتاح کرده است.

با تلاش های مکرر گزارشگر آریانانیوز، ادریس غلجی نیز حاضر نشد تا گفتگویی داشته باشد.

فعالان مدنی به این باورند که حکومت پس از سر و صدای مردم این مساله را علنی ساخت.

اما مسوولان اظهار میکنند که به منظور بررسی درست قضیه این مساله مخفی نگهداشته شده بود و پس از تکمیل بررسی قضیه به گونه واضح به مردم گفته خواهد شد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس سنا اظهارات ترمپ در مورد افغانستان را توهین‌آمیز خواند

(Last Updated On: جولای 23, 2019) مجلس سنا، گفته‌های تازه دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، …