خبرهای تازه

حمله مهاجمان بر یک پاسگاه پولیس در شکردره کابل

(Last Updated On: ژوئن 11, 2019)

در حمله مهاجمان بر یک پاسگاه پولیس در ولسوالی شکردره ولایت کابل یک سرباز پولیس جان باخت و دو تن دیگر آنان زخم برداشتند.

محمد یعقوب حیدری، والی کابل می‌گوید، این رویداد نیمه‌های دوشنبه شب، زمانی رخ داد که مهاجمان مجهز با سلاح‌های سنگین از چندین جهت بر این پاسگاه یورش بردند و با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند.

آقای حیدری می‌گوید: “دشمن حمله کرده بود از سه چهار طرف با راکت و سلاح سقیله سر پوسته، یک نفر شهید داریم دو نفر زخمی که تا آخرین لحظه این ها دفاع کردند.”

این درگیری میان مهاجمان و نیروهای پولیس نزدیک به نیم ساعت ادامه یافت، در نهایت سربازان پس از زخمی شدن پاسگاه را ترک کردند و مهاجمان موفق شدند تا بخش‌های از این پاسگاه را به آتش بکشند و تجهیزات آن را نیز باخود ببرند.

در همین حال، شماری از باشنده‌گان ولسوالی شکردره تأکید می‌ورزند که ناتوانی پاسگاه‌های دیگر امنیتی سبب شد تا مهاجمان تمامی تجهیزات این پاسگاه را نیز با خود ببرند.

عبدالجمیل، یک باشنده ولسوالی شکردره بیان میدارد: “افراد مسلح داخل پاسگاه می شوند و تمام تجهیزات شان را با خود میبردند و این پوسته را آتش میزنند.”

همچنان، عبدالسمیر، یک باشنده دیگر این ولسوالی می‌گوید: “نگران کننده است بخاطری که سر این پوسته حمله شده اینجا آرامی بود به ناآرامی کشانده و اگر جلو شان گرفته نشود شاید تا خود ولسوالی برسند.”

در نزدیک این پاسگاه پولیس، چندین پاسگاه دیگر نیز وجود دارد که امنیت بند شاه و عروس در این ولسوالی را تامین می‌کنند، اما این که چرا به نیروهای پولیس از سوی آنان کمک صورت نگرفته است، پرسش برانگیز گفته می‌شود.

لطف الله قریشی، یک تن آگاه امور نظامی بیان می‌دارد: “مردم شکردره دولت را در جریان گذاشته که همچون حالات در اینجا است و شما متوجه باشید که دولت باید جلو همچون اشخاص دولت و داعش را بگیرد.” 

در یک ماه گذشته این پنجمین حمله‌ی هراس افگنانه بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولایت کابل می‌باشد.

گزارشگر: خالد نیکزاد

About Ariana News

Avatar

Check Also

ادامه جنجال بر سر قانون تصویب شده حمایت از کودکان

(Last Updated On: دسامبر 14, 2019)تصویب قانون حمایت حقوق کودک، تنش های زیادی را میان …