«حمله قندهار در مدرسه مولوی احمد قندهاری در کویته پاکستان طرح ریزی شده بود»

(Last Updated On: ژانویه 18, 2017)

kdr bombingحمله اخیر قندهار در مدرسه مولوی احمد قندهاری در شهر کویته پاکستان طرح ریزی شده بود.

هیات مشترک تحقیق کننده حکومت افغانستان، ناتو و امارات متحده عربی که به ولایت قندهار رفته است با ابراز این مطلب می گویند که تحقیقات بیشتر در این مورد صورت خواهد گرفت.

داوود گلزار رییس هیئت تحقیق کننده و مشاور رییس جمهور در صحبت با آریانانیوز گفت: “چون مسئله حساس است، دستاورد های که تا اکنون داشته ایم قبل از وقت است که شریک بسازم، نتیجه را در پایان تحقیقات با شما شریک می سازیم”.

در همین حال برخی از اعضای مجلس نمایندگان و آگاهان امور تاکید دارند که اکنون زمان آن رسیده تا بالای پاکستان فشار لازم وارد شود.

سید نادرشاه بحر عضو مجلس نمایندگان می گوید: “این مسئله بر می گردد به توانائی لابی گران افغان و عربستان سعودی که بعد از این حمله کشور سعودی چقدر می تواند فشارهای خود را بالای پاکستان وارد کند”.

عبدالغفار اخلاص سیغانی استاد دانشگاه می افزاید: “در اینجا فعالیت دستگاه دیپلوماتیک افغانستان نقش ارزنده دارد، با توجه به این که جامعه عرب باورمند شده که این حمله از جانب طالب ها با حمایت پاکستان صورت گرفته است”.

انفجار روز سه شنبه هفته گذشته در مهمان خانه ولایت قندهار به شمول برخی مقام های افغان جان پنج دیپلومات امارات متحده عرب را گرفت و سفیر امارات نیز در آن رویداد زخم برداشت.

امنیت ملی افغانستان نیز به روز دوشنبه تایید کرد که بر اساس معلومات ابتدایی نیروهای امنیتی این حمله در بیرون از افغانستان در یکی از مراکز تربیه افراد انتحاری تحت نام مدرسه مولوی احمد قندهاری واقع مسیر شهر کویته می باشد، پلان گزاری و تطبیق گردیده است و نتایج این رویداد به زودی با جهانیان شریک خواهد گردید.

گزارشگر: نوید بهار

About Ariana News

Check Also

ملا برادر در نشست قطر اشتراک نمی‌کند

(Last Updated On: فوریه 22, 2019)  طالبان گفته اند که در نشست میان نمایندگان این …