خبرهای تازه

حمله طالبان بر ولسوالی شیرین تگاب عقب زده شد

(Last Updated On: اکتبر 23, 2018)

مقام های امنیتی ولایت فاریاب میگویند که شب گذشته مخالفان مسلح بالای پاسگاه های امنیتی در حومه بازار ولسوالی شیرین تگاب حمله کرده بودند و درگیری در این محل تا نیمه شب ادامه داشت.

این مقام ها از عقب زدن حمله مخالفان بر ولسوالی شیرین تگاب خبر داده میگویند که در نتیجه درگیری در این منطقه ۱۳ طالب کشته و ۱۹ تن دیگر آنان زخمی شده است.

عبدالکریم یورش سخنگوی پولیس ولایت فاریاب میگوید که در میان کشته شدگان یک سرگروه طالبان بنام قاری ذبیح مشهور به جندالله نیز شامل است.

مخالفان مسلح دولت دوشنبه شب حملاتی را بالای پاسگاه های امنیتی و مرکز ولسوالی شیرین تگاب سازمان دهی کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی کشور روبرو شدند.

عبدالکریم یورش می‌افزاید که در این درگیری‌ها دو سرباز امنیتی جان باخته و یک سرباز دیگر نیز زخم برداشته است.

آقای یورش علاوه میکند که در نتیجه اصابت راکت مخالفان بر ولسوالی شیرین تگاب، سه منزل مسکونی آتش گرفته و یک فرد ملکی زخمی شده است.

او میگوید که در یک رویداد دیگر قادر صدرالدین ماین ساز ماهر گروه طالبان در ولسوالی گرزیوان بر اثر انفجار ماین در منزلش، خانم و دو کودکش جان باخته و خودش زخمی شده است.

این در حالی است که مخالفان در مناطق دوردست و دشوار گذر ولسوالی های کوهستان، بلچراغ و گرزیوان حضور دارند و هر از گاهی با نیروهای امنیتی درگیر میشوند. 

About Ariana News

Check Also

حملات گسترده طالبان مسلح بر شهر و سه ولسوالی فراه

(Last Updated On: نوامبر 15, 2018)شب گذشته طالبان مسلح شهر و ولسوالی های بالابلوک، پشت …