خبرهای تازه

حمله ده طالب مسلح ملبس با لباس ارتش به قول اردوی ۲۰۹ شاهین در بلخ

(Last Updated On: آوریل 22, 2017)

vlcsnap-2017-04-21-17h42m08s174

حمله مهاجمان انتحاری بر قول اردوی 209 شاهین در ولایت بلخ پس از بیشتر از پنج ساعت با از پا درآمدن تمام مهاجمان به پایان رسید.

قول اردوی 209 شاهین بزرگترین پایگاه ارتش درشمال کشور حوالی ساعت یک ونیم پس ازچاشت جمعه هدف گروهی از مهاجمان انتحاری قرار گرفت.

وزارت دفاع می گوید ده مهاجم انتحاری با لباس نظامی سوار بر رنجر بودند که از قراول قول اردو عبور کرده و در قراول دوم با نیروهای امنیتی درگیر شدند و پس از آن به مسجد قول اردو یورش بردند.

جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع می گوید: حمله کننده گان ده تن تثبیت شده اند، هفت تن شان کشته شدند، دو تن شان خود را منفجر ساخته اند و یک تن شان زنده دستگیر شده است.

وزیری می افزاید که متاسفانه در این رویداد به ارتش کشور نیز تلفاتی وارد شده است که پس از بررسی ها اعلام می گردد.

این درگیری که بیشتر از پنج ساعت دوام کرد باعث جان باختن و زخمی شدن دها سرباز سرباز ارتش شد که تا هنوز وزارت دفاع جان باختن هشت سرباز و زخمی شدن یازده تن را تائید کرده است.

منابع مختلف در گزارش دهی شمار تلفات رویداد، ارقام مختلف و متفاوتی را ارائه داشته اند.

گروه طالبان که مسئولیت این رویداد را به عهده گرفت با نشر اعلامیه ای ادعا دارد که بیشتر از صد سرباز را به قتل رسانده اند.

این نخستین بار است که یکی از مهمترین پایگاه های ارتش در ولایت امن بلخ مورد حمله قرار می گیرد و با وجود تدابیر شدید امنیتی انتحار کننده گان به محوطه قول اردو داخل می شوند.

وزارت دفاع هنوز از عوامل احتمالی این حمله معلوماتی ارایه نکرده است.

 

About Ariana News

Check Also

زاخیلوال: تقابل کشور های منطقه در افغانستان سبب دوام جنگ شده است

(Last Updated On: فوریه 21, 2019) عمر زاخیلوال، سفیر پیشین افغانستان در اسلام آباد می …