حمله خونین به فرماندهی پولیس پکتیا؛ ۴۱ کشته و ۱۵۸ زخمی

(Last Updated On: اکتبر 17, 2017)

صبح امروز ساختمان فرماندهی پولیس پکتیا آماج حمله گروهی طالبان قرار گرفت که در نتیجه 21 پولیس بشمول فرمانده پولیس این ولایت جان باختند و 48 پولیس دیگر زخمی شدند. همچنان در این رویداد بیست فرد ملکی کشته و 110 تن دیگر زخمی شده اند.

نخست یک موتر مملو از مواد انفجاری در درب وردی فرماندهی پولیس این ولایت منفجر شد و مهاجمان توانستند خود شان را به داخل فرماندهی پولیس برسانند و با نیروهای امنیتی درگیر شوند.

جنرال مراد علی مراد، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله می گوید که دراین رویداد بیشرین تلفات به نظامیان و غیر نظامیان وارد شده است.

آقای مراد که در یک نشست خبری صحبت می کرد گفت: “در حمله بر فرماندهی پولیس پکتیا بیست و یک پولیس کشته و چهل و هشت پولیس زخمی شده اند و دیگر قربانیان غیرنظامیان است که بیست کشته و یک صدو ده زخمی به جا گذاشته است.”

درهمین حال شاهدان می گویند که خونین ترین و قوی ترین حمله بر فرمانده پولیس پکتیا بوده که آمار تلفات بسیار بلند است.

پاچا خان، باشنده ولسوالی سید کرم پکتیا به آریانانیوز گفت: “من به خاطر گرفتن پاسپورت آمده بودم که چند انفجار قوی رخ داد و درگیری شدید آغاز شد و تلفات ملکی بسیار زیاد بود دراین حمله.”

با این حال نیروهای ویژه ارتش می گویند که آنان توانستند تا در نخستین ساعات این رویداد مهاجمان را از پا در آوردند.

رحیم الله، یکی از فرماندهان نیروهای ویژه ارتش ملی در مورد اظهار داشت: “پس از حمله ما به ساحه رسیدیم و توانستم که در کمترین وقت مهاجمان را از پا در آوریم.”

پس از نشست چهار جانبه گفتگو های صلح در عمان گروه طالبان حمله های گسترده را همزمان در چند ولایت راه اندازی کردند که تلفات زیادی به نظامیان و غیر نظامیان وارد شد و گفته میشود که یک بار دیگر به خواست صلح طلبانه حکومت با حمله های گسترده طالبان پاسخ داده شد.

گزارشگر: رفیع صدیقی

About Ariana News

Avatar

Check Also

زلزله قوی در ترکیه دست کم ۲۰ کشته و بیشتر ۱۰۱۵ زخمی بر جای گذاشت

(Last Updated On: ژانویه 25, 2020)زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۷ درجه قدرت، شام جمعه، ۴ …