خبرهای تازه

حضور کم رنگ سیاست مداران در مسجد ارگ و ندای صلح خواهی غنی به گروه های جنگ طلب

(Last Updated On: ژوئن 25, 2017)

رییس جمهور غنی از گروه های مسلح مخالف دولت میخواهد فرصت را از دست نداده و دست از جنگ و ویرانگری بردارند.

آقای غنی امروز در حالی در ارگ ریاست جمهوری نماز عید را ادا کرد که کمتر رهبران جهادی، مقام های دست اول حکومتی و  افراد با نفوذ در مراسم ادای نماز حضور داشتند، اما رییس جمهور بر نزدیک شدن ملت با حکومت تاکید ورزید.

رئیس جمهور اشرف غنی پس از ادای نماز عید در پیامی گفت: “صلح خواست ماست و شرایط ما واضح است. به افراد مسلح به وضاحت گفتیم که وقت دارید و دست از جنگ بردارید زیرا در اجماع مسلمانان جهان با ماست.”

هرچند کاخ سپیدار و ریاست جمهوری دیوار به دیوار اند و حتی امامان دو سوی دیوار صدای همدیگر را می شوند اما اختلاف درون حکومتی سبب شد تا نماز عید در دو سوی دیوار جداگانه ادا شود در این میان رییس جمهور ازشهروندان ولایت های گوناگون میخواهد برای اجماع ملی به ارگ بیایند.

رئیس جمهور افزود: “به باشندگان کابل برای طرح تازه امنیتی و اقتصادی اطمینان میدهیم و برای اجماع ملی از باشندگان 34 ولایت افغانستان میخواهیم که به مرکز آمده و برای اجماع ملی مشوره کنیم.”

این درحالیست که گروه طالبان در میان موج از خشونت های روز افزون بار دیگر پیام جنگ و خشونت فرستادند اما حکومت افغانستان بار دیگر ندای صلح خواهی بلند می کند.

گزارشگر: فرشاد صالح

About Ariana News

Avatar

Check Also

ادامه دور نهم گفت‌وگوها میان امریکا و طالبان پس از یک روز وفقه

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) دور نهم گفت‌وگوهای صلح میان نماینده‌گان امریکا و طالبان …