حضور طالبان در خانه های مسکونی، عملیات دند غوری را به کندی روبرو ساخته است

(Last Updated On: فوریه 12, 2016)

دند غوریدر دند غوری افزون بر طالبان بغلانی، از ولایت های بدخشان، کندز و میدان وردگ نیز افراد تازه نفس این گروه وارد جنگ شده اند.

مرمی هایکه طالبان از دند غوری شلیک میکنند حتا بر بخش های شهر پلخمری هم اصابت میکند. یعنی طالبان در نزدیکی دروازه ورودی پلخمری اند.

پیش بینی وزارت دفاع این بود که، این عملیات در کمتر از یک هفته یعنی در سه روز نتیجه دهد، اما حضور طالبان در خانه های مردم پیشروی نیرو های امنیتی را کند ساخته است.

در حال حاضر نیرو های امنیتی عملیات نظامی شان را وقفه ی اجرا میکنند و در برخی موارد از آتش توپخانه ی و سلاح های بزرگ استفاده نمیکنند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع می گوید، این عملیات باید در سه یا چهار روز ختم می شد، اما طالبان مردم را سپر قرار داده اند که کار ما را به مشکل مواجه ساخته است.

یک روز پیش شماری از باشنده های بغلان زیر نام فعالان مدنی به کابل آمدند و ادعا کردند که، تلفات غیر نظامیان بیشتر از سوی نظامیان افغان وارد می شود، اما برخی ها میگویند: اینان فعالان مدنی نه، بلکه کسانی اند که از سوی طالبان فرستاده شده اند برای آتش بس با طالبان.

دولت وزیری ـ سخنگوی وزارت دفاع گفته است، طالبان حتا زنگ زدند که جنگ را توقف دهید بالای ما و ما اجازه میتیم بیایید پایه های برق را جور کنید و ما هرگز آتش بس نخواهیم کرد.

پیش از این نگرانی های وجود داشت که، اگر به زودی طالبان در دند غوری شکست نخورند احتمال سقوط شهر پلخمری به دور از امکان نیست.

گزارشگر: نصرت پارسا

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …