خبرهای تازه

حزب جمعیت نتیجه اولین مذاکره با حکومت را اعلام کرد

(Last Updated On: ژانویه 3, 2018)

حزب جمعیت اسلامی افغانستان از ارائه یک طرح سودمند برای حل تنش میان ریاست جمهوری و عطا محمد نور خبر داد.

کمال الدین حامد، عضو شورای رهبری جمعیت اسلامی می گوید هر چند در نشست نخست به نتیجه نرسیده اند اما در آینده امیدوار می باشند.

آقای حامد به آریانانیوز گفت: “ما امیدوار هستیم که این قضیه به نتیجه برسد، در مرحله نخست آنها (حکومت) مطالبه داشتند که طرح جمعیت چیست و ما آنرا به آنها تسلیم کردیم.”

به اساس گزارش ها در این گفتگو از جانب جمعیت اسلامی، صلاح‌الدین ربانی، عبدالستار مراد، محی‌الدین مهدی و واقف حکیمی و از سوی ریاست جمهوری محمد حنیف اتمر، معصوم استانکزی، اکلیل حکیمی و عبدالسلام رحیمی حضور داشتند.

عطا محمد نور که یک جانب اصلی تنش های سیاسی است این روند را استقبال کرده اما تاکید دارد که اگر گفتگو ها نتیجه ندهد، اقدامات بعدی را نیز روی دست دارد.

آقای نور که به روز چهارشنبه در میان هوادارانش در بلخ سخن میزد خطاب به آنان گفت: “تفاهم و مذاکرات پیشکش شده است. دیروز اولین مذاکره صورت گرفت، منتظر نتیجه هستیم، اگر نتیجه نداد نا فرمانی مدنی در مقابل حکومت را اعلام می کنیم.”

در همین حال ارگان های محل آمادگی دارد تا والی جدید بلخ را معرفی کند اما نماینده جمعیت اسلامی تاکید می ورزد که این کار زمانی صورت خواهد گرفت که گفتگو ها به نتیجه لازم برسد.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تاکید وزیر دفاع امریکا بر کاهش نیروهای امریکایی در افغانستان

(Last Updated On: دسامبر 12, 2019)وزیر دفاع امریکا میگوید که این کشور با حفظ عملیات …