خبرهای تازه

حزب جمعیت اسلامی: هیچ مقامی به شمول رییس جمهور توان برکناری عطا محمد نور را ندارد

(Last Updated On: دسامبر 16, 2017)

حزب جمعیت اسلامی هشدار داد که هیچ مقامی به شمول رییس جمهور و رییس اجرایی توان برکناری عطا محمد نور از سمت ولایت بلخ را ندارد.

عبدالحفیظ منصور عضو رهبری حزب جمعیت اسلامی گفت: “هیچ مقامی نمی تواند به شمول رییس جمهور و رییس اجرایی استاد عطا را برکنار کند و خود اقای عطا تا کنون تصمیم برای کنار رفتن از سمت ولایت بلخ ندارد.”

پس از افزایش فشار های کاخ ریاست جمهوری در کنار رفتن عطا محمد نور از سمت ولایت، هیاتی از حزب جمعیت به رهبری صلاح الدین ربانی به دیدار اقای نور به بلخ رفت.

اما در صورت که عطا محمد نور با زور از سمت ولایت بلخ کنار زده شود، واکنش حزب جمعیت چه خواهد بود؟

آقای منصور اضافه کرد: “تصمیم جمعیت اینست که ارگ تصمیم بگیرد که با تقابل پیش میرود یا اماده تفاهم است و اگر بخواهد زور گویی کند، حزب جمعیت اماده مقابله است.”

 بر بنیاد گزارش ها حزب جمعیت اسلامی و عطا محمد نور تصمیم گرفته در صورتی که رییس اجرایی از اقای عطا حمایت نکند، این حزب روابط اش با عبدالله عبدالله را قطع خواهد کرد.

فضل احمد معنوی یکی از افراد نزدیک به رییس اجرایی بیان داشت: “فشار های زیادی وجود دارد که اقای عطا را دور کنند و نه رییس جمهور توانسته تا کنون که وی را برکنار کند و نه هم اقای عطا اماده شده است. ریاست اجرایی میخواهد که بین انان تفاهم کند.”

با گذر هر روز تنش ها میان عطا محمد نور والی بلخ و کاخ ریاست جمهوری بیشتر گفته میشود؛ پیش از این اقای عطا فهرستی از تقسیم پست های دولتی را به رییس جمهور ارایه کرده بود که در صورت پذیرفته شدن ان وی اماده کنار رفتن از قدرت است اما این خواسته ها از سوی ارگ پذیرفته نشده است.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Check Also

حنیف اتمر حکومت را به تخریب روند صلح متهم کرد

(Last Updated On: مارس 25, 2019)در مراسم یادبود از مارشال محمد قسیم فهیم در مزارشریف، …