حد اقل ۳۸ تن در کمین طالبان در فاریاب کشته و زخمی شدند

(Last Updated On: ژانویه 19, 2019)

صبغت الله سیلاب، معاون شورای ولایتی فاریاب می گوید، در کمین طالبان در مسیر شاهراه شماره یک این ولایت در کنار حریق ۴۹ واسطه نظامی، دست کم ۱۳ تن به شمول نظامیان جان باخته و ۲۵ تن دیگر  زخمی شده اند.

این کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی که پس از ۲ هفته عملیات در ولسوالی های المار، پشتونکوت و خواجه سبزپوش فاریاب شام پنجشنبه از میمنه به سوی بلخ در حرکت بود در مسیر راه با کمین طالبان رو به رو گردید.

اما سخنگوی پولیس فاریاب حریق نزدیک به ۱۰ واسطه نظامی را تأیید کرده می‌گوید در این رویداد ۲ نیروی امنیتی جان باخته و ۴ تن زخمی شدند. به گفته او در این رویداد ده ها طالب نیز کشته و زخمی شدند.

با این حال اعضای شورای ولایتی فاریاب می افزایند که شماری از نیروهای نظامی در جریان کمین طالبان از طریق ولسوالی دولت آباد به سوی اندخوی رفته اند.

به گفته آنان عملیات های نظامی نیز در فاریاب متوقف است.

همچنان اعضای شورای ولایتی فاریاب می‌گویند، به دلیل نبردها در مسیر شاهراه شماره یک فاریاب، از چهار شب به اینسو برق چندین منطقه فاریاب قطع است و مردم با دشواری زندگی می‌کنند.

این در حالیست که مقام‌های امنیتی از انجام عملیات‌های وسیع در ولایات شمال خبر داده بودند، که از آن جمله فاریاب نیز در اولویت این عملیات های پاکسازی قرار داشت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

مخالفت طالبان با ترکیب هیات گفتگو کننده صلح حکومت

(Last Updated On: مارس 28, 2020)گروه طالبان با ترکیب هیات گفتگو کننده افغانستان مخالفت کرده …