جیمز متیس: برای نخستین بار نیروهای افغان به حالت تهاجمی درآمده‌ اند

(Last Updated On: اکتبر 4, 2017)

وزیر دفاع ایالات متحدۀ امریکا، جیمز متیس می ‌گوید، برای نخستین بار در جریان ۱۶ سال گذشته، نیروهای امنیتی افغانستان بطور کامل به حالت تهاجمی درآمده‌ اند.

جیمز متیس این اظهارات را در اجلاس کمیته خدمات نظامی مجلس سنای امریکا بیان داشت که به خاطر بررسی وضعیت امنیتی و سیاسی افغانستان دایر شده بود.

آقای متیس گفت: “از ماه گذشته به این‌ سو برای نخستین بار در این جنگ طولانی، شش قول اردوی افغانستان در عملیات تهاجمی سهیم اند. در ماه‌های اخیر تلفات افراد ملکی در جریان عملیات نیروهای بین‌المللی کاهش یافته است. با تأسف که حملات طالبان بالای مردم ادامه دارند. با آنکه طالبان تلاش می‌کنند قبل از پایان این فصل ولسوالی‌ها و مراکز ولایات را بگیرند، ولی به عقب رانده شده‌اند.”

وزیر دفاع امریکا به اعضای کمیته خدمات نظامی مجلس سنای امریکا اطمینان داد که استراتژی جدید رئیس جمهور دونالد ترمپ در مورد افغانستان و جنوب آسیا یک راه مؤثر برای پیروزی در این جنگ طولانی است.

او خاطر نشان نمود که اکثریت مردم افغانستان از طالبان حمایت نمی‌کنند و اعلان استراتژی جدید بالای روحیه مردم تأثیر مثبت کرده‌است، ولی وی هشدار داد که خارج شدن امریکا از افغانستان یک خطر بزرگ خواهد بود.

اما جنرال جوزف دانفورد لوی درستیز امریکا که در افغانستان قوماندان ارشد نیز بوده‌است، به کمیته خدمات نظامی مجلس سنای امریکا گفت که هنوز هم آن‌ها در افغانستان با بن‌بست مواجه اند.

جنرال جوزف دانفورد تأکید کرد که از پلان محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان حمایت می‌کند که می‌خواهد نیروهای خاص افغانستان افزایش یافته و نیروهای غیر مؤثر کاهش داده شوند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

باشگاه آسمایی قهرمان مسابقات «مس رستلینگ» زنان کابل شد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2019) باشگاه آسمایی قهرمان دومین دور مسابقات «مس رستلینگ» یا …