خبرهای تازه

جوزف ووتل: برای رسیدن به صلح راه‌های نظامی به عنوان آخرین وسیله فشار استفاده خواهند شد

(Last Updated On: فوریه 6, 2019)

جنرال جوزف ووتل، فرمانده عمومی نیروهای امریکایی، می گوید که برای رسیدن به صلح راه‌های نظامی را برای آخرین وسیله فشار استفاده خواهند کرد.

تصمیم خروج نیروهای امریکایی از افغانستان پس از چانه زنی‌های صلح میان نمایندگان امریکا و نمایندگان طالبان مطرح شده است، اما فرمانده عمومی نیروهای امریکایی، می‌گوید، در کنار گفتگوهای صلح فشار های نظامی بالای گروه طالبان بیشتر نیاز است.   

با این حال، این نظامی امریکایی در نشست مجلس سنای کشورش تاکید می ورزد که تا اکنون راهبرد امریکا در جنوب آسیا هیچ تغییری نکرده است.

فرمانده عمومی نیروهای امریکایی می‌گوید: “امروز در افغانستان راهبرد جنوب آسیا کار می کند و ما از راه های نظامی برای رسیدن به مصالحه به عنوان آخرین وسیله استفاده خواهیم کرد. و ما می فهمیم که این جنگ از راه نظامی ختم نخواهد شد. اما فشارهای نظامی ما را قادر خواهد کرد تا از تلاش های دیپلوماتیک زلمی خلیل‌زاد حمایت شود.”

در همین حال، سناتوران امریکایی می‌گویند که خروج پیش از وقت نظامیان امریکایی از افغانستان به نفع امریکا نیست و باید این روند بگونه محتاطانه صورت گیرد.

جک ریید، یک سناتور امریکایی در این مورد اظهار می‌دارد: “آوردن نیروهای ما به کشور همیشه یکی از هدف های ما خواهد بود، اما این روند باید محتاطانه و به یک شیوه منطقی و در هماهنگی با شرکا و متحدان ما صورت بگیرد. “

این در حالی‌ست که هفته گذشته نیز مجلس سنای امریکا در یک قطعنامه خلاف برنامه دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا برای خروج از افغانستان هشدار دادند. مجلس سنا از ترمپ خواست تا زمانی‌که یک بررسی دقیق درباره قابلیت‌های داعش و القاعده انجام نشود، برای خارج ساختن نیروهای ایالات متحده از افغانستان عجله نکند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …