خبرهای تازه

جنگ در ولسوالی المار فاریاب پازنده کشته و زخمی برجای ماند

(Last Updated On: نوامبر 2, 2013)

باشنده های محل در تماس با آریانا ادعا می کنند که این تعداد افراد ملکی از اثر فیر سلاح سنگین نیرو های دولتی تلف شده اند اما سخنگویی اردوی ملی در فاریاب با رد این ادعا می گوید طالبان سه تن از متنفذین محلی را به قتل رسیده اند .

اما یک فرمانده طالب در تماس با رسانه ها می گوید نیرو‌های دولتی مردم محل را به جرم همکاری با طالبان به قتل رسانده و خانه های آنان را نیز به آتش کشیده اند .

یک روز پس از جنگ شدید در ولسوالی المار فاریاب ، باشنده گان محل می گویند که در این جنگ پنج فرد ملکی کشته شده و نزدیک به ده تن دیگر مشمول زنان و اطفال زخم برداشته اند.

آنان همچنان می گویند نزدیک به ده منزل مسکونی از سوی نیرو های امنیتی به آتش کشیده شده و شمار از مواشی نیز از بین برده شده است .

این ادعا ها از سوی مسوولان اردوی ملی نادرست خوانده می شود

جگرن رضا  سخنگوی اردوی ملی در فاریاب می افزاید، در این رویداد چهار متنفذ قومی زمانی توسط طالبان تیر باران شدند که مانع جنگ طالبان در برابر نیرو‌های امنیتی افغان شدند.

طالبان ادعا دارند که در این درگیری نیرو های امنیتی افغان تلفات سنگینی متقبل شده اند ، اما سخنگویی اردوی ملی در فاریاب می گوید در این جنگ به شمول چهار فرمانده مهم طالب، هفت طالب مسلح کشته و یازده تن دیگر انها زخمی شده است .

About Ariana News

Avatar

Check Also

سرمایه‌گذاران از کمبود زمین در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل شاکی اند

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) بیش از۲۰۰ کارخانه تولیدی در پارک‌های صنعتی پلچرخی کابل، …