جنگنده های هندی مواضع هراس افگنان در خاک پاکستان را بمباران کردند

(Last Updated On: فوریه 26, 2019)

مقام های هندی میگوید که صبح امروز جنگنده های این کشور مواضع هراس افگنان را در خاک پاکستان بمباران کردند.

وزیر کشاورزی هند در صفحه تویترش نوشته است: “نیروی هوایی مان صبح امروز در مواضع هراس افگنان را در آن سوی مرز مورد حمله قرار دادند و به کلی نابود کردند.”

پاکستان نیز تایید کرده اند که جنگنده های نیروهای هوایی هندوستان صبح امروز مناطقی را در نزدیکی خیبر پشتونخواه این کشور بمباران کرده اند.

در همین حال شماری از رسانه های هندی به نقل از منابع این کشور میگویند که در جریان این حملات دست کم ۲۰۰ جنگجوی گروه جیش محمد کشته شده است.

از سویی هم عمران خان نخست وزیر این حملات را نقض حاکمیت این کشور خوانده و نشست امنیتی اضطراری تشکیل داده است.

همچنان شاه محمود قریشی وزیر خارجه این نیز در واکنش به این حمله آنرا نقض خطوط مرزی و تجاوز به حریم این کشور خوانده و افزده است: “پاکستان حق دارد از خود دفاع کند و به آن پاسخ مناسب دهد.”

آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در صفحه تویترش نوشته است که جنگنده های هندی صبح امروز ۳ الی ۴ کیلومتر وارد مظفر آباد کشمیر شده و حملات هوایی عجولانه را اجرا کردند که خسارات و تلفاتی در پی نداشته است.

این حمله پس از آن صورت میگیرد که نزدیک به دو هفته قبل گروه جیش محمد مسوولیت یک حمله خونین انتحاری را در کشمیر به عهده گرفت که در آن بیش از ۴۰ سرباز هندی جان باختند.

در همین حال یک هفته پیش زاهد نصرالله، سفیر پاکستان در کابل به رسانه ها گفته بود که اگر هند دست به اقدام انتقام جویانه علیه پاکستان بزند، گفتگوهای صلح با طالبان نیر تحت شعاع قرار خواهد گرفت.

Check Also

افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان

(Last Updated On: آوریل 9, 2020) وزارت صحت میگوید که شمار مبتلایان ویروس کوید-۱۹ در …