خبرهای تازه

جنرال نیکلسن: تا دو ماه آینده شیوه جنگ به نفع نیروهای امنیتی افغان تغیر می کند

(Last Updated On: نوامبر 10, 2017)

جنرال جان نیکلسن، فرمانده ماموریت حمایت قاطع در افغانستان می گوید تا دو ماه دیگر شیوه جنگ به نفع نیروهای امنیتی افغان تغیر خواهد کرد.

این جنرال ارشد امریکائی در حاشیه نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل به آریانانیوز گفت که نیروهای رزمی افغان باید نقش تهاجمی بر گروه های هراس افگن بگیرند زیرا نظامی پوشان کشور به خوبی نیرومند می شوند تا جایی که طالبان یا صلح کنند یا هم در مناطق دور دست بمانند.

جنرال نیکلسن اظهار داشت: “نقشه راه چهار ساله رییس جمهور ترتیب شد در این مدت دوبرابر ساختن نیروهای کماندو، سه برابر ساختن نیرو هوایی است ما همچنان توانمندی تهاجمی ارتش افغان را تقویت می کنیم و ما هشتاد درصد از جمعیت را بدست می گیریم.”

این در حالیست که پیش از این رییس جمهور غنی وزارت داخله را قلب فساد خواند اما پشتیابان مالی حکومت افغانستان از برداشتن گام های عملی برای زدودن فساد سخن می گویند. آنان تاکید شان این است که تا رسیدن به هدف راه طولانی است.

فرمانده ماموریت حمایت قاطع افزود: “فساد زیاد در بخش نیروها، مثل پولیس خیالی و مواد سوخت وجود داشته است اما درحال حاضر ثبت نام و بایومتریک هر افسر پولیس در وزارت داخله را آغاز کردیم ما خواستار تمرکز بیشتر پولیس ملکی نسبت به پولیس نظامی هستیم از همین رو شاهد انتقال پولیس مرزی و پولیس نظم عامه به ارتش هستیم.”

شکست کامل داعشیان و نابودی گروه های دیگر هراس افگن همچون طالبان از اهداف راهبردی اعضای پیمان در نشست دو روزه بروکسل گفته شده است از همین رو سه هزار سرباز تازه نفس دیگر نیز به افغانستان فرستاده می شوند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

نامزدان: افتتاح مجدد پروژه‌ها از سوی غنی فریب افکار عمومی است

(Last Updated On: جولای 15, 2019) شماری از نامزدان و دسته های انتخاباتی، میگویند که …