خبرهای تازه

جنرال میلر: رسیدن به صلح دایمی در افغانستان بدون همکاری پاکستان ناممکن است

(Last Updated On: ژوئن 20, 2018)

جنرال سکات میلر، نامزد فرماندهی نیروهای آمریکایی در افغانستان می گوید که رسیدن به صلح دایمی بدون همکاری پاکستان نا ممکن است.

کمیته خدمات نظامی مجلس سنای آمریکا سکات میلر را فرا خواند تا برنامه های این نظامی ارشد در افغانستان را بداند.

آقای میلر گفت: “پاکستان باید بخشی از راه حل باشد. ما باید انتظار بالائی داشته باشیم که پاکستان بخشی از راه حل است. نه تنها به صورت دیپلماتیک بلکه از نقطه نظر امنیتی نیز اینگونه است.”

 آتش بس حکومت افغانستان در برابر طالبان بخش دیگر از رایزنی سناتوران آمریکایی بود. درهمین حال جنرال میلر تاکید کرد که نباید زیاد به آتش بس توقع داشت.  

جنرال میلر تصریح نمود: ” آتش بس می‌تواند به آغاز گفتگوها کمک کند. جامعه جهانی و دولت افغانستان باید آن را دنبال کنند. اما نمی‌خواهم توقع بیش از حد از آتش بس داشته باشم.”

سناتوران آمریکایی اوضاع افغانستان را با چالش ها همراه دانسته و از جنرال میلر خواستند تا در ماموریت اش با جدیت کار کند.  

جیمز اینهوفی، عضو سنای آمریکا بیان کرد: “ما باید با چشم روشن به حمایت دوامدار پاکستان از طالبان نگاه کنیم. جنرال میلر واجد شرایط مناسبی برای تلاش های جدید در افغانستان است.”

جک ریید، عضو دیگر سنای آمریکا افزود: “جنرال میلر در یک چالش اساس وظیفه را در افغانستان بدوش می گیرد که در جنگ روبرو نباید از سربازان آمریکایی استفاده کرد. در ضمن نیروهای افغانستان را آموزش دهید تا از خاک خود دفاع  کنند. در کنار این مسوولیت شما در برابر القاعده و داعش خراسان مسوولیت دیگر دارید.”

فرمانده جدید آمریکایی در حالی قرار است به ماموریت اش در افغانستان آغاز کند که حکومت افغانستان در یک آتش بس یک طرفه در برابر طالبان قرار دارد و گروه طالبان نیز حملات شان بر نیروهای افغان را شدت بخشیده اند. 

About Ariana News

Avatar

Check Also

آغاز عملیات ویژه به منظور بهبودی امنیت شهر کابل

(Last Updated On: ژوئن 15, 2019) نیروهای ریاست امنیت ملی، عملیات ویژه را به منظور …