جنرال رازق: پاکستان طالبان را با سلاح های سنگین مجهز ساخته است

(Last Updated On: جولای 10, 2016)

general_abdul_raziqپاکستان در یک اقدام تازه گروه طالبان را با سلاح های سنگین مجهز کرده است.

جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس قندهار با ابراز این مطلب می گوید که به اساس معلومات پاکستان نه تنها در برنامه صلح با افغانستان همکاری نمی کند، بلکه طالبان مسلح را بیشتر از پیش تجهیزساخته و به این گروه سلاح های سنگین و دوربین های مخصوص شب بین داده است تا در تابستان امسال با نیروهای امنیتی افغانستان بجنگند.

جنرال رازق گفت: “طالبان دوربین های دارند که قیمت یک دوربین شان 25 هزار دالر می باشد و یک سنایپر با دوربین تا 40 هزار دالر در بازار عام قیمت دارد، آنها به این وسایل دست یافته اند، در هر گروه پنجابی ها طالبان را همراهی می کنند تا شبانگاه از سلاح های سنایپر استفاده کنند و یا  عرضه خدمات صحی کنند”.

وی می گوید طالبان اراده صلح نداشته و حاضرنخواهند شد تا به روند صلح یکجا شوند. وی همچنان تاکید دارد که یگانه راه موثر سرکوب کردن طالبان از راه جنگ است.

فرمانده پولیس قندهار می گوید: “صلح خواب و خیال است، هیچ کس باید در این مورد اشتباه نکند، از هر طالبی که بپرسید میگوید: شما حکومت را برای ما رها کنید سپس صلح می کنیم و مسئولان حکومت این کار را نمی کنند”.

این فرمانده نظامی قندهار می گوید: حال در صفوف طالبان مسلح ملیشه های پاکستانی مجنگند و در بیشتر موارد این اشخاص گرفتار هم شده اند .

این در حالیست که گروه طالبان سال جاری در چندین منطقه در جنوب افغانستان با نیروهای دولتی درگیر نبرد شدند و پاکستان همواره از سوی افغانستان به حمایت از گروه های شورشی در افغانستان متهم شده است.

About Ariana News

Check Also

تلفات غیرنظامیان در کشور ۱۹درصد افزایش یافته است

(Last Updated On: آوریل 24, 2019) یافته‌های کمیسیون مستقل حقوق بشر، افزایش ۱۹ درصدی تلفات …