خبرهای تازه

جنرال دوستم به کشور بازگشت

(Last Updated On: جولای 22, 2018)

عصر امروز جنرال دوستم پس از 14 ماه تبعید از ترکیه به کابل برگشت.

معاون اول رییس جمهور هنگام بازگشت از سوی سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری شماری از اعضای کابینه، محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی، عطا محمد نور رییس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان و صدها تن از هوادارانش مورد استقبال قرار گرفت.

جنرال دوستم هنگام رسیدن به دفتر کارش تاکید کرد که میداند بازداشت نظامی الدین قیصاری به دستور کی انجام شده است.

وی با اشاره به قضیه بازداشت نظام الدین قیصاری گفت که رفتاری که با آقای قیصاری صورت گرفته، طالبان نیز با اعضای جنبش انجام نداده اند.

او گفت: برخوردی که با نظام قومندان صورت گرفته بالخصوص با محافظین وی ما این گونه برخورد را در جریان سالیان گذشته حتی در زمان طالبان ندیده بودیم.

وی تاکید کرد که برای آزادی نظام الدین قیصاری بگونه مستقیم با رییس جمهور صحبت می کند و اگر گفتگوهایش نتیجه ندهد دوباره افغانستان را ترک خواهد کرد.

شمال افغانستان که از 17 روز می شود اوضاع نامناسب دارد حالا جنرال دوستم به هودارانش می گوید که وضعیت را دوباره به حالت عادی برگردانند.

او از معترضان خواست تا بنادر آقینه و حیرتان را باز کنند و خیمه های تحصن شان را نیز برچینند.

یاران جنرال دوستم در ایتلاف ملی نجات مردم افغانستان بازگشت معاون نخست رییس جمهور را اینگونه به فال می گیرند.

عطا محمد نور، رییس اجرایی جمعیت اسلامی افغانستان گفت که اگر اعتراضات اخیر مردم نمی بود مشکل برگشت جنرال دوستم حل نمی شد.

وی همچنان گفت که ائتلاف بزرگ ملی افغانستان در اواخر همین هفته اعلام موجودیت خواهد کرد.

در همین حال، محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه از حکومت بخاطر برگشت جنرال دوستم ستایش کرد و بر وحدت و یکپارچگی تاکید نمود.

دوستم به هودارانش می گوید: قیصاری تا دو روز دیگر آزاد می شود خودش نیز کارش را رسمن به عنوان معاون نسخت رییس جمهور از فردا آغاز می کند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام‌های بهره‌گیری جنسی در ارگ؛ دادستانی کل خواستار مستندسازی شد

(Last Updated On: جولای 18, 2019) دادستانی کل، هشدار می‌دهد که اگر افراد اتهام‌های بهره‌گیری …