جنرال آمریکایی: طالبان بزودی بالای شهرهای ترینکوت و لشکرگاه حمله خواهند کرد

(Last Updated On: اکتبر 22, 2016)

rsمعاون بخش ارتباطات فرماندهی نیرو های بین المللی درافغانستان می گوید:  طالبان حملات شان را بزودی برای تصرف شهر های ترینکوت ارزگان و لشکرگاه هلمند آغاز خواهند کرد .

این نظامی امریکایی باورمند است که طالبان می دانند که سال جاری بزودی در حال پایان یافتن است، از این رو این مقام آمریکایی انتظار دارد که بر عکس سالهای قبل که حملات طالبان در زمستان کاهش می یافت با نزدیک شدن زمستان سال روان طالبان تلاش خواهند کرد تا یکی از مرکز یکی از شهرهای مهم را تصرف کنند.

برید جنرال چارلس کلیفلند، معاون بخش ارتباطات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان می گوید: “چیزی که ما می دانیم این است که درگیری ها پایان نیافته است. ما کاملا” انتظار داریم که طالبان دست به حمله دیگری بالای لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند خواهند زد، و این کار به زودی اتفاق خواهد افتاد. آنها احتمالاً تلاش حمله بالای ترینکوت و سپس بالای یک مرکز ولایتی دیگر را خواهند کرد، ما هنوز انتظار آن را داریم که شاهد حملات بزرگ بیشتر در آینده نزدیک باشیم چون طالبان می دانند که سال به زودی پایان می یابد.

وی همچنان می افزاید که هدف راهبردی طالبان در حال حاضر گرفتن یک مرکز ولایت است، البته اگر موفق شوند، لشکرگاه یک جایزه بزرگ برای آنها خواهد بود.

این مقام ماموریت حمایت قاطع هرچند تاکید می ورزد که نیروهای افغان هدف طالبان برای تصرف یک مرکز ولایتی را نقش بر آب کرده اند، اما هنوز مشکلاتی دارند.

جنرال کلیفلند می گوید: “در حالی که تلاش نیروهای امنیتی افغان همیشه کامل و پسندیده نبوده است، اما آنها قادر شدند که از هر مرکز عمده و هر مرکز ولایتی خود موفقانه دفاع کنند. نیروهای امنیتی افغان هنوز چالش هایی دارند و ما با آنها کار می کنیم و برای کمک به بهتر شدن شان ادامه می دهیم“.

این مقام آمریکایی می گوید که از آغاز سال جاری تا کنون، داعش را مورد بیشترین حملات هوایی هدف قرار داده اند.

معاون بخش ارتباطات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان می گوید: “از شروع 2016 تا کنون ما حدود 230 حمله هوایی ضد دهشت افگنی داشته ایم که متمرکز بر داعش و القاعده بوده است. دو سوم آن بالای داعش انجام شده و باقی مانده بالای القاعده. در مورد حملات هوایی بالای طالبان ما شمار آنرا نداریم به دلیلی که ما جواز حمله با طالبان را به تنهایی نداریم“.

با این همه، ماموریت حمایت قاطع، به این باور است که راه حل نظامی برای جنگ افغانستان وجود ندارد و راه حل آن مصالحه به رهبری افغانها است.

گزارش: فهیم نوری

About Ariana News

Avatar

Check Also

در پی حمله طالبان مسلح در کندز ۵ سرباز افغان کشته شدند

(Last Updated On: فوریه 17, 2020)در پی حمله طالبان مسلح بالای یک پاسگاه نیروهای ارتش …