خبرهای تازه

جمع آوری بیش از ۱۵۸ میلیارد افغانی عواید در سال روان

(Last Updated On: نوامبر 22, 2018)

وزارت مالیه می گوید توانسته اند به هدفی خود را برسانند که از سوی صندوق جهانی پول در مورد عواید برای حکومت افغانستان تعین شده بود. به گفته ی آنان تاحال 158 میلیارد افغانی در سال روان مالی جمع آوری شده که به هدف نزدیک شده اند.

به باور آنان یکی از عوامل اساسی افزایش عواید این است که هیچ کس نمی تواند از پرداخت مالیه سر باز زند.

عبدالحبیب زدران، رییس عمومی عواید می گوید: “ما توانستیم خود را به هدف برسانیم. در سال روان ما اصلاحات آوردیم و مانع فرارمالیات شدیم و عواید افزایش یافت.”

سکتور خصوصی جمع آوری مالیات به شیوه های کنونی را مناسب با وضعیت کنونی کشور نمی داند. به باور اعضای سکتور خصوصی مشکلات افزایش یافته است.

مولاداد پیمان، عضو اتاق تجارت می گوید: “بازرگانی با رکود مواجه است. وزارت مالیه از ما مالیه بلند می گیرد باید با ما همکاری زیاد شود تا به مردم زمینه کار مهیا شود.”

شورای صنعت کاران می گوید که تعرفه بر برخی اجناس وارداتی در مشوره با صنعت کاران افزایش یافته است. به باور رییس این نهاد افزایش تعرفه بر برخی کالاهای وارداتی باعث رشد تولیدات داخلی می شود.

عبدالجبار صافی، رییس شورای عالی صنعت و سرمایه گذاری می گوید: “ما در برخی موارد از وزارت مالیه خواستیم که تعرفه ها را افزایش دهد تا از تولیدات داخلی حمایت شود به همین دلیل ما از آن استقبال می کنیم.”

گفتنیست که افزایش محصول در برخی موارد باعث افزایش قیمت ها شده و مردم را با چالش رو به رو کرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

کمیسیون انتخابات: در۵۳۷۳ مرکز انتخابات برگزار خواهد شد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) در مراکز رأی‌دهی که فهرست رأی‌دهنده‌گان در آن موجود …