جلغوزه افغانستان به نام پاكستان در بازار های جهان به فروش ميرسد

(Last Updated On: آوریل 13, 2018)

مسوولان در اتحادیه  صادر کننده گان جلغوزه می گویند که در افغانستان سالانه سی و پنج هزار متریک تن جلغوزه جمع آوری می شود، اما به پاکستان قاچاق می شود و به نام آن کشور به بازار های جهانی صادر می شود.

این اتحادیه تاکید میکند که اگر حکومت از آنها حمایت کند، آنان حاضر اند تا برای افزایش حاصلات، بسته بندی و صادرات آن حدود یک میلیارد دالر سرمایه گذاری کنند.

پشتنه درانی، رییس اتحادیه صادر کننده گان جلغوزه گفت: “اگر حکومت با ما همکاری کند ما از صفر اعشاریه هشت تا یک میلیارد دالر سرمایه گذاری می کنیم و اگر حکومت این کار را کند سالانه سی میلیون دالر عاید به دست خواهد آورد.”

شماری از اعضای کمیسیون اقتصاد مجلس نماینده گان هم به این باور اند که حکومت باید به این منبع بزرگ عایداتی توجه لازم کند تا بتواند عواید بیشتر بدست آورد.

احمد شاه رمضان، عضو مجلس نماینده گان اضافه کرد: “جلغوزه بخش بزرگ بازرگانی کشور ما را تشکیل می دهد. اما مسوولان وزارت های سکتوری برای رشد و توسعه  آن هیچ کاری نکرده اند. این موضوع برای رشد اقتصاد کشور بسیار مهم است. اما حکومت توجه لازم نکرده است.”

اعضای اتحادیه  صادر کننده گان جلغوزه می گویند برای فعالیت ماشینری از حکومت در خواست زمین در کابل را کرده اند. اما این در خواست آنها مورد بررسی قرار دارد و تا حال اقدامی صورت نگرفته است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرونده آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست به دادگاه فرستاده شد

(Last Updated On: جولای 22, 2019) پرونده ادعای آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور …