جلسه شورای امنیت ملی در رابطه به وضعیت تورخم در ارگ دایر شد

(Last Updated On: ژوئن 14, 2016)

مجلس شورای امنیت ملی  سه شنبه  25 جوزا 1395 (2)

در خبرنامه ای که ارگ ریاست جمهوری به نشر رسانیده، آمده است که جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست رییس جمهور غنی قبل از ظهر امروز در ارگ دایر گردید.

خبرنامه گفته است که در این جلسه وزرای سکتور دفاعی و امنیتی با ارائه گزارش از وضعیت امنیتی ولایات هلمند، ارزگان، ننگرهار، کندز، فاریاب، سرپل، کنر، غور و بغلان از شجاعت، درایت و شایستگی و دستآوردهای نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور در عملیات های اخیر به نیکی یاد نمودند و تلاش های آنها را در جهت مبارزه با دشمن قابل ستایش دانستند. در این راستا شورای امنیت ملی هدایات لازم را جهت جلوگیری از بروز تهدیدات امنیتی صادر نمود.

سپس شورای امنيت ملی تخطی های اخیر پاکستان را در تورخم خلاف حقوق و موازین بین المللی خوانده و آنرا سبب نگرانی دانست. شورای امنیت ملی با تقدیر و تمجید از سطح عالی احضارات قوای دفاعی و امنیتی کشور به هدف پاسداری و حفظ منافع ملی و تأمین امنیت کشور، روی حل مشکل از مجاری دیپلوماتیک و طرق صلح آمیز تاکید ورزید.

خبرنامه ریاست جمهوری خاطر نشان نمود که در جلسه موضوع توزیع پاسپورت های افغانستان در خارج از کشور مورد بحث قرار گرفت و هدایات همه جانبه جهت تنظیم و انسجام هر چه بهتر سیستم توزیع پاسپورت از طریق نمایندگی های دیپلماتیک افغانستان در کشورهای خارجی صادر شد.

سپس، گزارش آمادگی های افغانستان برای اشتراک در کنفرانس وارسا در جلسه ارایه گردید و بعد از بحث های همه جانبه طرح یادشده در پرنسیب مورد تائید  قرار گرفت.

در اخیر، شورای امنیت ملی به استناد گزارش اداره مستقل ارگان های محلی چگونگی بررسی انقسام ولسوالی درجه اول شیندند را با حفظ ولسوالی شیندند و چهار واحد اداری جدیدالتاسیس بنام های زیر کوه، پشت کوه، زاول، کوه زور از بودجه اداره مستقل ارگان های محلی مورد تائید قرارداده و هدایت لازم را به منظور ارائه خدمات لازم به ارگان های مربوطه صادر نمود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ویروس کرونا؛ روسیه بسته کردن شهر ها را آغاز کرد

(Last Updated On: مارس 28, 2020) با آنکه در روسیه اپیدمی ویروس کرونا به نظر …