خبرهای تازه

جریان‌های سیاسی: عدم استفاده از فن‌آوری بایومتریک در انتخابات فرمایش حکومت است

(Last Updated On: می 17, 2019)

شماری از احزاب و جریان‌های سیاسی، در واکنش به عدم استفاده فن‌آوری بایومتریک در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، می‌گویند که کمیسیون مستقل انتخابات، با تصمیم تازه‌اش برای تقلب زمینه سازی می‌کند.

 این احزاب کمیسیون انتخابات را متهم می‌سازند که به فرمایش رهبران حکومت، از به کارگیری ابزار بایومتریک در انتخابات پیش‌رو عقب کشیده‌ است.

در همین حال، شماری از سیاسیون این فیصله کمیسیون انتخابات را غیرقانونی می‌خوانند. آنان می‌گویند، این کمیسیون بار دیگر می‌خواهد یک انتخابات پرچالش و پر از تقلب را به رخ جامعه جهانی بکشد. آنان تاکید می‌ورزند که یک حلقه خاص در داخل حکومت چنین برنامه‌ها را طرح ریزی می‌کند.

با این حال، به تازه‌گی کمیسیون مستقل انتخابات فیصله کرده است تا روند رای دهی در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو بدون استفاده از دستگاه‌های بایومتریک صورت گیرد.

از سویی هم، باورها بر این است که کمیسیون مستقل انتخابات، از استقلالیت برخوردار نیست و در پی یک انتخابات مهندسی شده آستین بالا کشیده است، از این‌ رو است که شهروندان کشور اعتماد شان را نسبت به روند انتخابات و کمیسیون مستقل انتخابات از دست داده‌اند.

این در حالی‌ است که رهبران حکومت وحدت ملی در زمان گزینش اعضای تازه کمیسیون‌های انتخاباتی، تعهد بر برگزاری انتخابات برقی با فناوری بایومتریک را کرده بودند، اما در فیصله تازه این کمیسیون عکس تعهدات دیده می‌شود.

گزارشگر: سمیع جهش

About Ariana News

Avatar

Check Also

احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019) احتمال تأخیر در اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری …