خبرهای تازه

جرگه مشورتی صلح؛ شکایت راننده‌گان واسطه نقلیه باربری از مسدود بودن جاده‌ها

(Last Updated On: می 2, 2019)

صدها واسطه نقلیه باربری که فرآورده‌های بازرگانی خارجی را وارد شهر کابل می‌کنند، به دلیل برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح، در دروازه های شهر از چند روز بدین‌سو متوقف شده‌اند.

شماری از راننده گان و سرمایه گذاران می‌گویند که روزانه میلیون‌ها افغانی بر آنان زیان وارد می‌شود و بسیاری فرآورده‌ها به شمول سبزیجات و گوشت به دلیل توقف طولانی موترها، گندیده اند.

 فرحان، یک تن راننده واسطه نقلیه باربری می‌گوید: “در چند روز که رحصتی است هر موتر که در اینجاه متوقف شده چهارمیلیون افغانی توان کرده است.”

همچنان، جاوید یک راننده دیگر اظهار می‌دارد: “ما ده دیگرکشورها میریم، اما، مثل اقغانستان نیست موترهای باربری را متوقف نمی‌کنند درهیچ کشور مثل افغانستان به بازارگان‌ها مزاحمت نمی‌کنند. “

با این حال، وزارت داخله می‌گوید که کالاهای موترهای باربری دوباره توسط موترهای تیز رفتار به داخل شهر انتقال داده می‌شود و گندیدن کالاهای تجاری جلوگیری به عمل می‌آید.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت می‌گوید:”برای موترهای باربری اجازه نیست اجناس که مثل سبزی جات است ما موترهای کوچک را دراختیارشان ماندیم “

وسایط نقلیه باربری که فرآورده های بازرگانی را از کشورهای بیرون وارد افغانستان می‌سازند چندین روز است که به دلیل برگزاری جرگه صلح متوقف هستند و اجازه ورود به داخل شهر را ندارند. این موضوع به کار بازرگانان صدمه وراد کرده است و گفته می شود که بسیاری ازفرآورده‌ها درهوای گرم کیفیت خوده زا از دست داده اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

حمایت مجلس سنا از بازرسی موترهای شیشه سیاه از سوی پولیس

(Last Updated On: اکتبر 13, 2019) گشت و گذار موترهای شیشه سیاه و فاقد اسناد، …