خبرهای تازه

جرایم جنایی در شهر کابل افزایش یافته است

(Last Updated On: سپتامبر 5, 2018)

شهر کابل در یک هفته گذشته گواه سی مورد  قتل، هفده رویداد آدم ربایی و چندین مورد سرقت بوده است.

در تازه ترین مورد سه مرد مسلح حوالی ساعت ۷صبح روز سه شنبه وارد یک خانه در دوغ آباد شهر کابل می‌شوند و پس از لت و کوب زنان این خانواده تمام وسایل از جمله زیورات، پول و دیگر وسایل قیمتی شانرا با خود می‌برند.

یک عضو این خانواده متضرر می‌گوید: “گفتند صدا نکشین اگر نی با تفنگچه بی صدا روده‌های تانرا می‌کشم، تقریبا هشت هزار دالر و مقدار زیاد طلا را با خود برده اند.”

در همین حال دل آقا فهیم مالک این خانه علاوه می‌کند که بسیار جای تاسف است که دزدان در روز روشن دست به سرقت مسلحانه می‌زنند.

در نمونه دیگر یک روز پیش نیز در منطقه دوغ آباد شهر کابل یک جوان توسط افراد نامعلوم کشته شده است. فرد مقتول دانشجوی رشته حقوق بوده و لعل جان پدر وی مدعی است که فرزندش را فردی بنام فرهاد، یکی از مسوولان امنیتی حوزه ششم پولیس به قتل رسانده است.

شیرولی  برادر مقتول علاوه می‌کند که فرمانده هارون و افراد تحت امرش بالای برادر او شلیک کرده اند و فرمانده هارون برادر او را چندین بار هشدار نیز داده بود.

با اتکا به همین شواهد و گفته های منابع امنیتی به آریانانیوز، شهرکابل تنها ظرف یک هفته، گواه ۳۰ رویداد قتل، ۱۷مورد آدم ربایی و ده‌ها مورد سرقت بوده است.

فرهاد هاشمی فعال سیاسی در این مورد اظهار می‌کند: “این گروها باید بشکل بسیار برنامه ریزی شده ریشه کن شود، تا شهروندان کابل بتوانند نفس راحت بکشند. اگر با پرونده‌ها برخورد انفرادی شود کارساز نخواهد بود”.

اما در پیوند به افزایش جرایم جنایی در شهر کابل هیچ یک از ارگان‌های امنیتی به شمول فرماندهی پولیس کابل حاضر به پاسخگویی نیست.

About Ariana News

Check Also

زاخیلوال: تقابل کشور های منطقه در افغانستان سبب دوام جنگ شده است

(Last Updated On: فوریه 21, 2019) عمر زاخیلوال، سفیر پیشین افغانستان در اسلام آباد می …