جان باس: طالبان نباید منتظر خروج سربازان امریکایی از افغانستان باشند

(Last Updated On: سپتامبر 13, 2017)

جان باس، نامزد سفیر امریکا برای افغانستان در کمیته امور خارجه سنای امریکا گفته است: واشنگتن نمی گذارد که طالبان برنده شوند و نباید منتظر خروج سربازان امریکایی از افغانستان باشند.

آقای باس گفت: “ما نمی توانیم نا پایداری تلاش های خود در افغانستان را تحمل کنیم. به عنوان یک ملت ما نمی توانیم افزایش خطرهای ناشی از یک خروج یا کاهش سریع حضور مان در افغانستان را برداشت کنیم. ما کار بیشتری حالا نسبت به پنج یا ده سال پیش داریم. ما به دنبال ایجاد پایگاه های دایمی نظامی در افغانستان نداریم یا حضوری که همسایه های آنرا تهدید کند.”

این دپلومات امریکایی می گوید که دولت افغانستان پیشرفت های بیشتری در مهار فساد در سال گذشته نسبت به مجموع پانزده سال پسین داشته است.

وی افزوده: “آوردن اصلاحات و حکومتداری خوب مسوولیت دولت افغانستان است نه مالیه دهندگان امریکایی.”

با این حال، این دپلومات امریکایی می گوید که با پنتاگون کار خواهد کرد تا وزارت های افغانستان را در فراهم کردن حمایت تدارکاتی و تجهیزاتی کمک کند.

وی تاکید می نماید که “ما به طالبان روشن خواهیم ساخت که آنها نمی توانند برنده شوند یا در میدان جنگ از ما فراتر بروند. تنها راه برای صلح و مشروعیت سیاسی از طریق توافق سیاسی است.”

این دپلومات امریکایی می گوید که امریکا و متحدانش تمایل به اشغال افغانستان یا اقامت در آن کشور بر خلاف اراده مردم آن ندارد و واشنگتن به استقلال افغان ها احترام دارد.

گزارشگر: فهیم نوری

About Ariana News

Avatar

Check Also

احتمال تأخیر در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری

(Last Updated On: اکتبر 16, 2019) احتمال تأخیر در اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری …