خبرهای تازه

جان باختن بیش از ۱۴۰ نیروی امنیتی در ۴۸ ساعت گذشته

(Last Updated On: سپتامبر 10, 2018)

نظامیان افغان در 48 ساعتی که گذاشت روز خونينی را سپری کردند.

طالبان با حمله بر مرکز ولسوالی خمآب جوزجان این ولسوالی را تصرف کردند. منابع می گویند که این گروه درکنار کشتن ده نیروهای امنیتی افغان چندین تن دیگر شانرا اسیر گرفته و به شماری از جنگ افزارهای آنان نیز دسترسی پیدا کرده اند.

در ولایت سرپل هم طالبان از چهار بخش بالای مرکز شهر حمله کرده و در دو کیلومتری ساختمان ولایت رسیده‌ اند. گزارش ها میرساند که روستای بلغلی درحومه های شهر بدست طالبان سقوط کرده و 30 نیروی امنیتی نیز جان های شانرا از دست داده اند.

درمیدان وردک هم طالبان با حمله بر ولسوالی دایمیرداد بشمول سید یونس، فرمانده این ولسوالی نزدیک به 40 نیروی امنیتی را کشته اند. هرچند از افتادن این ولسوالی بدست طالبان گزارش شده، اما مقام ها می گویند که اداره این ولسوالی را به اختیار شان دارند و ده ها طالب را کشته اند.

دریک حمله دیگر قطعه سرخ گروه طالبان بر چندین پایگاه ارتش در ولسوالی دشت ارچی کندز، هم ۱۵ نیروی ارتش جان باخته اند و بیش از 20 تن دیگر شان زخمی شده اند. مقام ها از وارد کردن تلفات سنگین به طالبان هم خبر میدهند.

از بغلان هم گزارش می شود که طالبان با حمله بر یک پایگاه ارتش ملی در منطقه منگل های ولایت بغلان مرکزی 40 سرباز ارتش و پولیس را کشته اند.

افزون براین در نتیجه درگیری طالبان با نیروهای امنیتی و خیزش‌های مردمی در ولسوالی دره صوف سمنگان هم ۱۴ نیروی پولیس محلی و خیزش های مردمی کشته شده اند.

طارق شاه بهرامی وزیر دفاع کشور می گوید: “در قسمت های بغلان و بعضی نقاط دیگر کشور سرپل و میدان وردک نبرد های شدید ادامه دارد ولی ما یک سلسله اقداماتی را انجام دادیم که با اعزام قوت های کمکی و حمایه هوائی انشاالله نصرت از ما و شما خواهد بود.”

ویس برمک وزیر داخله کشور در مورد می افزاید: “تمام آماده گی ها برای پاسخ گوئی به حملات دشمن در سه، چهار ولایت گرفته شده و همین اکنون نیز نیروها اعزام شده اند.”

بااین همه بیشتر شدن تلفات نظامیان درمیدان های نبرد، نگرانی های زیادی به بار آورده است. آگاهان نظامی برای جلوگیری از تلفات نظامیان بازنگری بی درنگ راهبرد جنگی را یک نیاز فوری میدانند.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

About Ariana News

Avatar

Check Also

چهل‌هزار دستگاه بایومتریک در انتخابات ریاست جمهوری استفاده می‌شود

(Last Updated On: ژوئن 25, 2019) مسئولان در کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که در انتخابات …