خبرهای تازه

تیم ملی فوتبال افغانستان در ادامه قهرمانی جنوب آسیا بوتان را شکست داد

(Last Updated On: دسامبر 28, 2015)

FULL MATCH-Bhutan v Afghanistan- SAFF Suzuki Cup 2015.mp4_snapshot_00.11.06_[2015.12.28_15.04.51]

تیم ملی فوتبال افغانستان در ادامه مرحله گروهی یازدهمین دوره رقابتهای فوتبال قهرمانی جنوب آسیا با پیروزی قاطع سه بر صفر برابر بوتان صعودش به نیمه نهایی این رقابتها را قطعی ساخت.

در بازی دیشب ملی پوشان فوتبال کشورمان با لباس های یک دست سفید برابر حریف نارنجی پوش خود وارد میدان شده بودند. از ابتدا به نظر می رسید که بوتان حرفی برای گفتن در برابر قهرمانان افغان ندارند و شاگردان پیتر شگرت که از همان ابتدا میل به گلزنی داشتند پس از چند حمله خطرناک بلاخره در دقیقه 14 بازی توسط حرکت خوب حسن امین و ارسال کوتاه او به داخل محوطه جزای بوتان و ضربه فنی خیبر امانی اولین گل افغانستان به ثمر رسید. در ادامه حملات نیمه اول ملی پوشان فوتبال افغانستان روی دروازه بوتان در دقیقه چهل و سوم روی ارسال اباسین علیخیل و ضربه سر مسیح سیغانی مدافع پیش کشیده افغانستان دومین گل شیران خراسان در این بازی به ثمر رسید تا نیمه اول با شیرین کامی افغانستان خاتمه یابد.

اما این دو گل پایان کار نبود، در حالی که به نظر می رسید شگرت با یقین به پیروزی در نیمه دوم به بازیکنانش دستور داده بود فشار کمتری روی خود بیاورند، در دقیقه پنجاه و یک خیبر امانی دومین گول خود و سومین گول افغانستان را برابر بوتان به ثمر رساند تا نتیجه سه بر صفر به سود افغانستان شود. در ادامه ملی پوشان کشور نبض بازی را به کنترول خویش درآورده و با یک بازی منطقی تمام انرژی خود را برای مصاف آخر گروهی برابر مالدیف حفظ کردند. در پایان این بازی با همان نتیجه سه بر صفر به پایان رسید تا افغانستان شش امتیازی شود و با تفاضل گول بهتر نسبت به مالدیف در مکان اول گروه دوم این رقابتها قرار بگیرد.

 آخرین بازی مرحله گروهی تیم ملی فوتبال افغانستان شام فردا برابر مالدیف برای تعیین سرگروه دوم برگزار خواهد شد.

در گروه اول این رقابتها هم امروز بازی سرنوشت سازی میان هند و نیپال برگزار خواهد شد. هند و سریلانکا در این گروه با سه امتیاز کاندید اول صعود به نیمه نهایی هستند و نیپال در صورت باخت و یا مساوی مقابل هند از دور رقابتها حذف می شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سازمان ملل حمله موشکی بر یک پایگاه نظامی در مرکز یمن را محکوم کرد

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020)سازمان ملل روز یکشنبه، ۲۹ جدی، حمله موشکی حوثی‌ها بر …