خبرهای تازه

تهدید به مرگ شدن رییس اجرایی «تیفا» از سوی دسته‌های انتخاباتی

(Last Updated On: اکتبر 9, 2019)

نعیم ایوب زاده، رییس اجرایی بنیاد انتخابات شفاف افغانستان «تیفا» ادعا میکند که از سوی دسته های انتخاباتی حاکم در قدرت تهدید به مرگ شده است.

وی می‌افزاید که افرادی مربوط به این دسته های انتخاباتی به دلیل آنچه وی «ارایه معلومات از روند انتخابات» میگوید، تهدید به مرگ شده است.

نعیم ایوب زاده رییس اجرایی بنیاد انتخابات شفاف افغانستان میگوید:”چیزی که نگرانش هستیم این است که هیچ امنیت نداریم و هیچگونه میکانیزم برای حمایت از ما نیز وجود ندارد.”

در همین حال ناظر «تیفا» در کمیسیون انتخابات، از وضع محدودیت در روند انتخابات از سوی کمیسیون سخن می گوید.

ناصر ناصری ناظر بنیاد انتخابات شفاف افغانستان در کمیسیون انتخابات می‌گوید: “کمیسیون مستقل انتخابات با وجود اینکه یک قفسچه طلایی را ساخته است، اما دسترسی ناظرین به معلومات وجود ندارد.”

با این حال نجیب دانش سخنگوی دسته انتخاباتی «دولت ساز» تهدید کردن آقای ایوب زاده از سوی این دسته را به شدت رد کرده میگوید: “همچین مورد واقعیت ندارد. هرگاه این ها اسنادی در اختیار دارند آنرا با نهادهای عدلی و قضایی شریک بسازند.”

مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات نیز میگویند که این کمیسیون در کارش مستقل است و اجازه هر گونه نظارت از روند انتخابات را به ناظران داده است.

اورنگ زیب عضو کمیسیون مستقل انتخابات میگوید: “کمیسیون انتخابات زیر فشار هیچ کس نیست. یک نهاد مستقل است. مطابق به قانون اساسی و مطابق به قانون انتخابات مستقلانه عمل میکند.”

بنیاد انتخابات شفاف افغانستان، چالش هایی مانند، عدم حمایت مالی جامعه جهانی، صادر نمودن دیر هنگام اعتبار نامه و پاسخگو نبودن اعضای ارشد کمیسیون انتخابات را بزرگترین چالش در کار نظارتی میداند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

عربستان سعودی از مسلمانان خواستار معطلی آماده گی حج گردیده است

(Last Updated On: آوریل 1, 2020)به گفته وزیر حج، محمد بنتن، عربستان سعودی نگران امنیت …