خبرهای تازه

تنش میان ارگ و سپیدار بر سر برکناری سخنگوی وزارت خارجه

(Last Updated On: اکتبر 7, 2019)

در پی برکناری صبغت‌الله احمدی، سخنگوی وزارت امور خارجه از سوی ارگ ریاست جمهوری، ریاست اجرایی گفته است که آقای احمدی به کارش به عنوان سخنگوی این وزارت ادامه می‌دهد.

این در حالی است که روز گذشته صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری، گفت که رییس‌جمهور غنی، میرویس ناب، سفیر پیشین افغانستان در ترکمنستان را به‌ عنوان معین همکاری‌های اقتصادی و سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور خارجه، تعین کرده است.

آقای صدیقی، افزود که صبغت‌الله احمدی، به دلیل اظهار نظرهای «غیرمسوولانه» اخیرش در رابطه به سفر هیات طالبان به پاکستان از وظیفه سبک‌دوش شده است.

اما ریاست اجرایی کشور در اعلامیه ای گفته که این برکناری با انتخابات ریاست جمهوری ربط دارد و افزوده است که آقای احمدی “الی نهايی شدن نتيجه‌ی انتخابات به كارش ادامه می‌دهد.”

ریاست اجرایی افزوده است که آقای، سخنگوی وزارت امور خارجه در حمایت از روند صلح موقف وزارت خارجه افغانستان را بیان کرده است.

در اعلامیه آمده است: “موضوعات مربوط به سياست خارجی و موقف دولت افغانستان در این موارد مهم نيازمند بحث و توافق در بالاترين سطح حكومت می‌باشد تا تمام بخش‌های حكومت از يک موقف واحد برخوردار باشند و با صدای واحد صحبت نمایند.”

چندی پیش، یک هیئت طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر، رئیس دفتر سیاسی طالبان در قطر به اسلام آباد سفر کرد و با مقام‌های پاکستانی دیدار کرد که این هیئت از سوی مقام‌های پاکستان به گرمی استقبال شد.

سخنگوی ریاست جمهوری، در واکنش به این سفر گفت که همچون نشست‌ها کمکی به روند صلح در کشور نمی‌کند.

اما پس از آن صبغت الله احمدی، سخنگوی پیشین وزارت خارجه، درباره این سفر طالبان به پاکستان گفت که از تلاش هر کشوری برای صلح استقبال می‌کند و امیدوار است پاکستان برای کشاندن طالبان به پای میز مذاکره با دولت افغانستان صادقانه کار کند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

به ۱۰۰۰۰ هزار خانواده در نواحی ۷ـ۱۴ـ ۲۱ و ۲۲ کابل مواد غذایي توزیع شد

(Last Updated On: آوریل 7, 2020)کمیته اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به ادامه توزیع …