خبرهای تازه

تنش‌ها بر سر گزینش رییس در مجلس نماینده‌گان

(Last Updated On: می 19, 2019)

تنش‌ها میان طرفداران و مخالفان میررحمان رحمانی، رییس تازه انتخاب شده مجلس نماینده‌گان امروز (یکشنبه، ۲۹ ثور) ادامه یافت.

در دور دوم انتخابات ریاست مجلس که به روز (شنبه، ۲۸ ثور) برگزار گردید، آقای رحمانی و کمال ناصر اصولی، بر سر کرسی مجلس باهم به رقابت پرداختند که بعد از ختم روند رای‌دهی آقای رحمانی با به دست آوردن ۱۲۳ رای تأیید برنده اعلام شده و آقای اصولی با به دست آوردن ۵۵ رای تأیید نتوانست این کرسی را احراز کند.

سپس آقای اصولی مخالفت اش را با این انتخاب اعلام کرده و به رییس تازه انتخاب شده مجلس اجازه سخن رانی را نداده و همچنان با طرفدارانش به مخالفت ادامه دادند.

با وجود که اجازه تصویر برداشتن از داخل مجلس نماینده‌گان به رسانه‌ها تاکنون داده نشده‌است، اما شماری ازعکس‌های گرفته شده از سوی خود اعضای مجلس نشان دهنده تنش و درگیری‌ها در مجلس است.

با این حال، اعضای مجلس که هواداران آقای اصولی استند، روز گذشته هشدار دادند که اجازه کار به آقای رحمانی را نخواهند داد و باید از سر انتخابات برای گزینش رییس مجلس، برگزار شود.

هر چند، کمیته مشترک پانزده نفری به شمول پنج عضو بی‌طرف برای حل تنش‌های به میان آمده میان میررحمان رحمانی و کمال ناصر اصولی ایجاد شده است، اما شماری از نماینده‌گان مجلس خواستار حل بی درنگ این معضل استند، آنان می‌گویند که درحال حاضر خانه ملت از سوی دو طرف به گروگان گرفته شده است.

هییت هواخواه دو طرف مشمول این نمایندگان می‌باشد، «خان آغا رضایی، همایون هریرود، اجل رحمانی، میرداد نجرابی و ناهید فرید از هواداران آقای رحمانی» و «خان محمد وردک، جاوید صافی، سید احمد خادم، راضیه منگل و عبدالرشید عزیزی» از هواداران آقای اصولی می‌باشند.

همچنان، «عرفان الله عرفان، عبدالقیوم سجادی، صدیق احمد عثمانی، فریدون مهمند و احمد الله بتاش» از جمله نمایندگان بی‌طرف استند که تلاش دارند تا به معضل به میان آمده در مجلس راه حل صلح آمیزی را جستجو کنند.

از سویی هم، شماری از نماینده‌گان مجلس خواستار هئیت اداری موقت استند و می‌گویند که باید به معضل به میان آمده به زودی پایان داده شود.

غلام فاروق مجروح، یک عضو مجلس میگوید: “مجلس نماینده‌گان به گروگان گرفته شده و دو طرف در برابر یک دیگر به منازعه پرداخته اند وباید به موارد قانون مراجعه شود تا مشکلی که به میان آمده حل شود درغیر آن با این وضعیت مجلس نمی تواند به کار اش ادامه دهد.”

About Ariana News

Avatar

Check Also

امریکا می‌خواهد شماری از نیروهای‌اش را در افغانستان نگهدارد

(Last Updated On: آگوست 21, 2019) دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، افغانستان را یک کشور …