خبرهای تازه

تلاش های دولت برای آغاز کار پروژه کابل جدید

(Last Updated On: دسامبر 2, 2015)

vlcsnap-2015-12-02-18h28m49s54

مسوولان بورد کابل جدید می گویند با رهبران حکومت وحدت ملی گفتگو ها را آغاز کرده اند تا زمینه آغاز کار پروژه کابل جدید مساعد شود. مسوولان این بورد می گویند مشکل املاک این پروژه حل شده است. 

وزیر اقتصاد می گوید :با آغاز این پروژه برای هزاران تن زمینه کار فراهم می شود این عضو کابینه می گوید حکومت ازاین پروژه به گونه جدی حمایت می کند . چند سالیست که از پروژه کابل جدید سخن شنیده می شود اما بنابر دلایل کار آن تا کنون آغازنشده است .

 مسوولان بورد کابل جدید می گویند: رهبران حکومت وحدت ملی را به آغاز کار این پروژه قانع کرده اند. به گفته ی آنان دراین پروژه تاکنون قراردادهایی به ارزش صد میلیون دالر امضا شده و به زودی کارآن اغاز می شود.

مسوولان پروژه کابل جدید می گویند با آغازکار فاز اول 50 تا 70 درصد عاید ناخالص آن به بودجه دولت واریز می شود ، یک اعشاریه بیست و هشت میلیون فرصت شغلی ایجاد می شود و 25 تا 30 میلیارد دالر سرمایه گذاری می شود.

محمد یوسف پشتون مشاور رییس جمهور درامور ساختمانی میگوید “برای گشایش پروژه ما با هر دو رهبر حکومت صحبت کردیم تا هردو رهبر را به گشایش پروژه قانع سازیم ناامنی یک مشکل دیگراست که در برابر این پروژه قرار دارد. ”

  وزیر اقتصاد ، حکومت را به آغاز این پروژه متعهد می داند به گفته وی با آغاز این پروژه برای هزاران نفر زمینه کار مساعد می شود.

عبدالستار مراد وزیر اقتصاد کشور میگوید “با اعتماد کامل می گویم با اغاز این پروژه برای هزاران هموطن زمینه کار فراهم می شود این پروژه ازسوی حکومت و سکتور خصوصی به گونه مشترک پیش برده می شودو دولت به حمایت ازاین پروژه متعهد است . “

قرار بود این پروژه در سال 1392 اغاز شود اما بنابر مشکل های گوناگون کاراغاز نشد این پروژه در ولسوالی ده سبز طراحی شده است و با تکمیل ان برای سه و نیم میلیون شهروند سرپناه های معیاری فراهم می شود .

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام‌های بهره‌گیری جنسی در ارگ؛ دادستانی کل خواستار مستندسازی شد

(Last Updated On: جولای 18, 2019) دادستانی کل، هشدار می‌دهد که اگر افراد اتهام‌های بهره‌گیری …