خبرهای تازه

تفاهم ترامپ و نظربایف به حمایت لوجستیکی نیروهای امریکایی از راه قزاقستان

(Last Updated On: ژانویه 17, 2018)

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا و نور سلطان نظر بایف، رییس جمهور قزاقستان به حمایت لوجستیکی نیروهای امریکایی در افغانستان و دسترسی به آنها از راه قزاقستان به تفاهم رسیده و آقای نظربایف از این بابت به همتای امریکایی اش اطمینان داده است.

رییس جمهور امریکا با حضور در یک کنفرانس مشترک خبری با رییس جمهور قزاقستان در واشنگتن اظهار داشت که همکاری استراتژیک میان هردو کشور باعث پیشرفت استراتژی آقای ترامپ در مورد جنوب آسیا شده است.

وی در این کنفرانس تصریح کرد: ” من از رییس جمهور قزاقستان بخاطر حمایت کامل شان از استراتژی مان در جنوب آسیا به شمول تلاش های مان در افغانستان تشکری میکنم. از اطمینان دهی شخصی رییس جمهور مبنی بر اینکه قزاقستان حمایت های مهم لوجستیکی و دسترسی به نیروهای مان را در افغانستان فراهم خواهد کرد، قدردانی می نمایم.”

آقای ترامپ در این مورد افزود: ” استراتژی من به مراتب سریعتر از حد که فکر میشود، برای نیروهای ما در افغانستان و بر علیه انکار پناه گاه های امن تروریستان، کار میکند”.

نور سلطان نظربایف، رییس جمهور قزاقستان نیز در این نشست خطاب به همتای امریکایی اش گفت: “قزاقستان از همان روز اول پس از حملات 11 هم سپتامبر از مبارزه امریکا علیه ترویزم حمایت کرده و حالا ما به همکاری نزدیک مان با شما در افغانستان ادامه میدهیم”.

این تفاهم پس از آن صورت میگیرد که پاکستان اخیرا امریکا را بخاطر فشارها و انتقاد شدید از سیاست دوگانه اسلام آباد در امر مبارزه با تروریزم و خانه های امن هراس افگنان، تهدید به قطع راه مواصلاتی و اکمالاتی نیروهای امریکایی در افغانستان کرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

ادامه دور نهم گفت‌وگوها میان امریکا و طالبان پس از یک روز وفقه

(Last Updated On: آگوست 23, 2019) دور نهم گفت‌وگوهای صلح میان نماینده‌گان امریکا و طالبان …