تسلط نیروهای دولتی بر منطقه چاه انجیر در ولسوالی نادعلی هلمند

(Last Updated On: سپتامبر 17, 2018)

منطقه چاه انجیر در ولسوالی نادعلی هلمند به دست نیرو های امنیتی افغان افتاد.

این منطقه که از دو سال بدینسو زیر اداره طالبان بود، پس از راه اندازی یک عملیاتی که یک ماه پیش آغاز شده بود، آزاد شده است.

مسوولان می گویند که در مناطق آزاد شده ناد علی پاسگاه های جدید افراز شده است و مردم نیز از حکومت می خواهند تا خدمات عامه را افزایش دهند.

عبدالولی، باشنده چاه انجیر می گوید: “نیروهای امنیتی عملیات کرده اند، مردم آرام هستند، مصروف کار خود هستند ما هیچ مشکل نداریم.”

نیروهای امنیتی مستقر در نادعلی می گویند که اگر عملیات ادامه داشته باشد آنان حوزه چهارم شهر لشکرگاه، باباجی تا ولسوالی گرشک را از وجود طالبان پاکسازی خواهند کرد.

عبدالرشید، رییس ارکان کندک اول عملیاتی پولیس می گوید: “عملیات موفقانه به پیش میرود، این عملیات برای یک یا دو هفته نیست، بلکه جریان دارد تا تمام این مناطق را تحت کنترول خود بیآوریم.”

از سویی هم ولسوال نادعلی می گوید که زنده گی مردم در این منطقه عادی شده و برای تقویه حکومتداری تلاش ها آغاز شده است.

روح الله باسط، ولسو ال نادعلی می گوید: “اکنون که این مناطق آزاد شده است، تلاش می کنیم که به مردم خدمات عامه را ارائه کنیم.”

مسوولان می گویند که عملیات نیروهای امنیتی در گرشک، و برخی مناطق شهر لشکرگاه نیز جریان دارد و تلفات سنگین به طالبان وارد شده است اما طالبان گفته اند که به نیرو های امنیتی نیز تلفات وارد شده است.

Check Also

اتحادیه اروپا خواستار آتش بس سراسری و فوری در افغانستان شد

(Last Updated On: آوریل 8, 2020)نماینده اتحادیه اروپا طی یک اعلامیه مطبوعاتی مورخ ۲۰ حمل، …