خبرهای تازه

ترکیه میزبان نشست سه جانبه در مورد روند صلح افغانستان خواهد بود

(Last Updated On: ژانویه 5, 2019)

ترکیه به زودی میزبان نشست سه جانبه میان افغانستان، ترکیه و پاکستان در مورد روند گفتگوهای صلح کشور خواهد بود.

رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه روز گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک با عمران خان، نخست وزیر پاکستان گفت که ترکیه میزبان این نشست سه جانبه پس از انتخابات 31ام ماه مارچ این کشور خواهد بود.

در همین حال عمران خان به خبرنگاران گفت: “افغان ها دهه‌ها رنج برده اند. حالا نهاد‌های جهانی باید کمک کنند تا جنگ در این کشور خاتمه یابد. پاکستان همواره برای تسهیل گفتگوها میان امریکا و طالبان کوشیده است. من امیدوارم که افغانستان، پاکستان و ترکیه بتوانند در نشست سه جانبه پیشرو در روند صلح افغانستان کمک کنند.”

آقای خان علاوه کرد که صلح یک نیاز جدی در منطقه است؛ ازین رو امیدوار است که این نشست برای آوردن صلح در افغانستان مفید واقع شود.

این در حالی است که تلاش ها برای کشانیدن طالبان به میز مذاکره برای گفتگوی مستقیم این گروه با حکومت افغانستان جریان دارد. اما گروه طالبان همواره گفتگوی مستقیم با حکومت افغانستان را رد کرده است.

در همین حال زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، در ماه‌های پسین حد اقل سه بار با نمایندگان گروه طالبان گفتگو کرده است و به زودی قرار است دور چهارم گفتگو میان خلیل‌زاد و طالبان در جده، پایتخت عربستان سعودی برگزار شود.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طرزالعمل جدید حکومت برای مساعدت شهروندان بی بضاعت تا تامین قرنطین کابل

(Last Updated On: مارس 29, 2020)حکومت سازوکار تازه ی را برای کمک رسانی به مردم …