خبرهای تازه

ترمپ: می خواهم بدانم، چرا در ۱۷ سال گذشته در افغانستان هستیم

(Last Updated On: جولای 19, 2017)

دونالد ترمپ در رایزنی با شماری از سربازان امریکایی می گوید: نیاز است تا بدانیم که چرا امریکا هفده سال در افغانستان درگیر جنگ بوده است.

در حالی که فاصله چندانی به اعلام راهبرد جدید امریکا در قبال افغانستان نمانده است، اما همزمان با ادامه رایزنی برای تعیین راهبرد جدید، رییس جمهور امریکا نظریات سربازانی را می گیرد که مدتی را در سنگرهای داغ افغانستان سپری کرده اند.

به روز سه شنبه، دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا در دیدار با چهار سرباز امریکایی که در افغانستان مدت زیادی را سپری کرده اند گفته است “من خوشحالم که پنس معاون رئیس جمهور و چهار سرباز عالی با ماست که مدت زیادی را در افغانستان گذرانده اند. من می خواهم با شما درباره افغانستان صحبت کنم – آنچه شما فکر می کنید، نظرات شما و افرادی که زمان زیادی را در افغانستان سپری کرده اند بدانیم، چرا که این افراد در میدان جنگ بوده و احتمالاً در باره اوضاع، بهتر از هر کسی دیگری آگاهی دارند.”

ترمپ می خواهد پاسخ از این سربازان بگیرد که چرا امریکا درگیر طولانی ترین جنگ در افغانستان شد.

رئیس جمهور ترمپ می گوید: “این طولانی ترین جنگ ماست، ما سال های زیادی آنجا بوده ایم. حالا نزدیک به هفده سال می شود که ما آنجا هستیم و من می خواهم بدانم که چرا ما برای هفده سال در آنجا بوده ایم، کارها چگونه پیش می رود و اینکه سایر دیدگاه ها چیست. من دیدگاه های بسیاری از مردم را شنیده ام، اما می خواهم آنرا از افرادی موجود در ساحه بشنوم.”

این رایزنی در حالی است که قرار است تا چند هفته آینده استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان نهایی و اعلام شود.

گزارشگر: فهیم نوری

About Ariana News

Check Also

دادگاه عالی بر دوام کار رئیس‌جمهور غنی حکم کرد

(Last Updated On: آوریل 21, 2019) دادگاه عالی دوره کار رئیس جمهور غنی و معاونان …