خبرهای تازه

ترمپ: ملت‌های بزرگ به جنگ‌های دراز مدت رو نمی‌آورند

(Last Updated On: فوریه 6, 2019)

دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا می‌گوید که اگر توافقی در جریان مذاکرات با طالبان صورت بگیرد وی نیروهایش را در افغانستان کاهش خواهد داد.

آقای ترمپ در جریان سخنرانی سالانه اش که در مجلس مشترک کانگرس امریکا صحبت می‌کرد گفت، واشنگتن برای رسیدن به یک راه حل سیاسی برای صلح افغانستان “مذاکرات را سرعت” بخشیده است.

ترمپ علاوه کرد: “اداره من مذاکرات سازنده ای را با شماری از گروه‌های افغان به شمول طالبان انجام می‌دهد.”

وی در مورد گفتگوهای صلح با طالبان گفت که مطمین نیست که به دستاوردی در این راستا نایل می‌آید یا خیر، ولی به هر حال برای دستیابی به صلح باید تلاش کرد.

آقای ترمپ به مردم این کشور گفت که “ملت‌های بزرگ به جنگ‌های دراز مدت رو نمی‌آورند…، از این رو در صورت پیشرفت در مذاکرات میان نمایندگان امریکا با گروه طالبان، ما قادر خواهیم بود که حضور سربازان مان را کاهش دهیم و روی مبارزه با هراس افگنی تمرکز کنیم.”

در همین حال رییس جمهور امریکا گفت که این کشور در جنگ های خاورمیانه ۲۳۰۰ سرباز قربانی داده اند و نیز حدود ۹۰۰میلیارد دالر برای این کشور هزینه داشته است.

آقای ترمپ از “شجاعت سربازان” کشورش قدردانی کرده افزود که حالا این کشور قادر است که برای ختم این جنگ طولانی مدت، راه حل سیاسی ای را تعقیب کند.

رییس جمهور امریکا در حالی از مذاکرات صلح و خروج سربازان امریکایی از افغاستان صحبت می‌کند که روز گذشته شماری از سناتوران جمهوری خواه مجلس سنای این کشور در یک رای‌گیری نمادین، از تصمیم دونالد ترمپ، مبنی بر بازگشت نیروهای امریکایی از سوریه و افغانستان، انتقاد کرده و گفتند که خروج زود هنگام این نیروها به ضرر منطقه است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طرزالعمل جدید حکومت برای مساعدت شهروندان بی بضاعت تا تامین قرنطین کابل

(Last Updated On: مارس 29, 2020)حکومت سازوکار تازه ی را برای کمک رسانی به مردم …