ترمپ: در چهار ماه اخیر پیشرفت های زیادی در نبرد افغانستان رونما شده است

(Last Updated On: نوامبر 24, 2017)

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا با ستایش از راهبرد این کشور در قبال افغانستان می گوید، پیشرفت های زیادی در چهار ماه اخیر در نبرد افغانستان رونما شده است.

او که به مناسبت روز شکرگذاری با پنج قطعه نظامی امریکا در سراسر جهان بصورت ویدویی صحبت می کرد، یکبار دیگر تاکید کرد که راهبرد امریکا در افغانستان متمرکز “به رسیدن به پیروزی” است.

ترمپ در قسمت اول صحبت هایش، سربازان امریکایی مستقر در افغانستان را مخاطب قرار میدهد و کارکردهای آنان را حیرت آور میخواند که باعث شده همه گی در مورد آن صحبت کنند.

او می گوید: “می خواهم بصورت مستقیم به سربازانی که در افغانستان هستند بگویم که همه‌گی در مورد پیشرفت های که شما پس از اعلام راهبرد «ما» در چند ماه گذشته داشته اید، صحبت می کنند.  ما راهبرد خود را اعلام کردیم و گفتیم که “به پیش بروید”! گفتیم که باید برای رسیدن به پیروزی به نبرد بپردازیم. ما دیگر بخاطر قدم زدن در اطراف، به مبارزه نمی پردازیم بلکه برای پیروزی مبارزه می کنیم.”

رئیس جمهور  امریکا می گوید که در چهار ماه از اعلام راهبرد امریکا در قبال افغانستان، وضعیت جنگ در کشور تغییر کرده است:

“شما سربازان در ظرف سه – چهار ماه وضعیت را تغییر دادید، چیزی که تا حال  کسی ندیده و همه گی در مورد این پیشرفت شما صحبت می کنند. از شما سربازان شجاع و خارق العاده سپاسگذاری می کنم.”

دونالد ترمپ در حالی از موفقیت راهبرد این کشور در افغانستان صحبت می کند که گفته می شود اسلام آباد تاحال هیچ اقدامی برای از میان برداشتن پناهگاه های هراس افگنان در خاکش نکرده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

تیم ملی کرکت افغانستان مغلوب آفریقای جنوبی شد

(Last Updated On: ژوئن 16, 2019) تيم ملی كركت افغانستان چهارمين بازی خود را در …