ترمپ خواستار نابودی منابع تمویل هراس افگنی شد

(Last Updated On: آگوست 29, 2017)

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا می گوید جامعه جهانی باید برای نابودی لانه های هراس افگنی و منابع تمویل آنان تلاش کرده و مفکوره دهشت افگنی را شکست دهد.

آقای ترمپ به روز دوشنبه در دیدار با همتای فنلندی اش گفته است که “ما باید یکجا با هم در محو پناهگاه های امن دهشت افگنان و قطع راه های تمویلی آنان کار کنیم تا مفکور شریرانۀ دهشت افگنی را شکست دهیم.”

آقای ترمپ در این دیدار از کمک های این کشور به نظامیان افغان ستایش کرده می گوید که فنلند میتواند نقش کلیدی در مبارزه با گروه داعش بازی کند.

ساولی نینیستو، رییس جمهور فنلند گفته است: “ما به حمایت های خود از افغانستان ادامه میدهیم و ما باید تحت هر شرایطی تلاش کنیم تا راه حل به اوضاع افغانستان بیابیم زیرا جنگ افغانستان بسیار زیاد طولانی شد.”

در همین حال رییس جمهور فنلند بر ادامه همکاری های کشورش با افغانستان تاکید کرده می افزاید باید برای حل بحران افغانستان و آغاز مذاکرات با طالبان تلاش های بیشتر صورت گیرد.

این درحالیست که رییس جمهور امریکا 8 روز پیش با اعلام راهبرد جدید اش در قبال افغانستان از پاکستان به شدت انتقاد کرده و این کشور را به پناه دادن به گروه های هراس افگن متهم کرد.

گزارشگر: فواد ناصری

About Ariana News

Check Also

به شمول یک فرمانده ۳۶ جنگجوی طالبان در غزنی کشته شدند

(Last Updated On: آوریل 23, 2019) در نتیجه عملیات های مشترک نیروهای امنیتی با پشتیبانی …