خبرهای تازه

ترمپ جنگ ۱۹ساله در افغانستان را «تاسف بار و مسخره» خواند

(Last Updated On: آوریل 3, 2019)

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا روز گذشته در دیدار با دبیر کل ناتو در واشنگتن گفت که ۱۹سال جنگ در افغانستان تاسف بار و مضحک بوده است.

آقای ترمپ گفته است: “جنگ ۱۹ ساله در افغانستان تاسف بار و مضحک بود. اما حالا بسیاری چیزها در افغانستان به صورت مثبت به پیش می‌روند.”

آقای ترمپ همچنان افزوده است که برای پایان جنگ افغانستان اخیرا گام‌های خیلی مثبت در افغانستان برداشته شده‌ است و امیدوار است که به نتیجه ای بیانجامد.

آقای ترمپ گفت: “ما با متحدان خود اخیرأ گام های مهمی را برای حل بحران کنونی در افغانستان برداشته ایم، ۱۹ سال جنگ در افغانستان، تأسف و در برخی مورد هم مضحک بود؛ اما اکنون چیزهای مثبتی در حال انجام شدن است که منتظر نتایج آن هستیم.”

در هیمن حال، ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو گفته است که ناتو از تلاش های امریکا برای دستیابی به راه حل صلح آمیز برای بحران و یا جنگ در افغانستان پشتیبانی می‌کند.

آقای ستولتنبرگ، بیان داشت: “بسیاری مهم است که از تلاش های امریکا برای دستیابی به راه حل صلح آمیز و پایان جنگ در افغانستان حمایت شود، و ما از این تلاش‌ها پشتیبانی می کنیم.”

ینس استولتنبرگ در یک سفر رسمی به منظور اشتراک در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو و همچنان برای گرامی‌داشت از ۷۰مین سالگرد این پیمان به امریکا رفته است و گفته میشود که بحث روی مساله افغانستان یکی از آجنداهای مهم این نشست خواهد بود.

این در حالی است که زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در سفر اش به کابل و پس از یک رشته دیدارها با رهبران حکومت افغاستان و چهره‌های سیاسی دیدار و گفتگو میکند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

انتقاد بازرگانان از نحوه برخورد حکومت با آنان

(Last Updated On: آگوست 17, 2019) عمل‌کرد حکومت در برخورد با بیشتر سرمایه‌گذاران پذیرفتنی نیست …