خبرهای تازه

ترمپ: با خروج از افغانستان بخشی از استخبارات ما باقی خواهد ماند

(Last Updated On: فوریه 4, 2019)

رییس جمهور امریکا یک بار دیگر بر خروج نیرو های امریکایی از افغانستان تاکید می‌کند.

آقای ترمپ در مصاحبه  ای با تلویزیون سی بی اس امریکا با تاکید بر این مطب می‌گوید که شمار اندک از نیروهای استخباراتی اش را در افغانستان برای جلوگیری از فعالیت های هراس افگنانه نگه خواهد داشت.

دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا می‌گوید: “ما بسیار خوب می جنگیم، ما سختر از گذشته می‌جنگیم، به باور من آنها از جنگ خسته شده اند و همگی خسته شده اند. ما باید از این نبرد بی پایان بیرون آیم و نیروهای مان را دوباره به خانه بیاریم. اما این به این معنا هم نیست که ما آنجا ماموریت استخباراتی هم نداشته باشیم. استخبارات مان آنجا حضور خواهند داشت و از نزدیک نظارت خواهیم کرد.”

 در همین حال آقای ترمپ هدف از نگهداشتن نیروهای استخباراتی در افغانستان را جلوگیری از گروه های هراس افگن می‌گوید و هشدار می دهد که اگر وضعیت در افغانستان بد شود دو باره به این کشور نیرو خواهد فرستاد.

رییس جمهور امریکا می‎‌افزاید: “ما در صورت ضرورت دوباره بر خواهیم گشت. ما هواپیماهای سریع در اختیار داریم، ما می توانیم دوباره بسیار زود برگردیم اگر دیدیم که لانه‌هایی شکل می‌گیرد کاری خواهم کرد. اما برای ما هزینه کردن ۵۱ میلیارد دالر مثل سال گذشته یک رقمی است که هیچ کس قبلا این رقم را نشنیده است.”

از سویی هم نیویارک تایمز هم گزارش داده است که آقای غنی چند روز پیش در نامه برای ترمپ پیشنهاد کرده بود که شمار از نیرو هایش را در افغانستان نگه دارد. نیویارک تایمز نگاشته است  که بر اساس تخمین های دانشگاه برون امریکا هزینه جنگ افغانستان و عراق تا به حال به ۵.۹ تریلیون دالر رسیده است؛ هزینه ی که عامل نگرانی ترمپ  در این روزهاشده است.

About Ariana News

Avatar

Check Also

طرزالعمل جدید حکومت برای مساعدت شهروندان بی بضاعت تا تامین قرنطین کابل

(Last Updated On: مارس 29, 2020)حکومت سازوکار تازه ی را برای کمک رسانی به مردم …