خبرهای تازه

ترمپ: اگر طالبان حاضر به آتش‌بس نیستند ما چرا زحمت بکشیم؟

(Last Updated On: سپتامبر 21, 2019)

دونالد ترمپ می گوید که به دلیل حاضر نشدن طالبان به برقراری آتش بس، او مذاکرات با این گروه را لغو کرد.

رییس جمهور ایالات متحده امریکا در دیدار با نخست وزیر استرالیا تاکید می‌ورزد که وقتی طالبان حاضر به آتش بس نیستند، نیاز نیست تا امریکا خود را به تکلیف بسازد.

او می گوید: «ما در مورد برگزاری یک ملاقات فکر می کردیم. خوشم نیآمد که طالبان نتوانستند آتش بس کنند. من طرفدار این نبودم گفتم اگر آنها آتش بس کرده نمی توانند ما چرا خود را به تکلیف بسازیم. آنها فکر کردند که این یک نکته قدرت خواهد بود.»

طالبان چشم انداز ازسرگیری دوباره مذاکرات با ایالات متحده امریکا را دارند، هرچند که این روز ها حرف های دونالد ترمپ روی صلح افغانستان متمرکز است اما آقای ترمپ تاکنون هیچ چراغ سبز برای آغاز دوباره مذاکره با طالبان و دست یافتن به توافق سیاسی روشن نمی کند.

وی می افزاید: «طالبان می گویند که ما با این مرد مرتکب یک اشتباه شده ایم. آنها مرتکب اشتباه شده اند. من کاملاً اراده داشتم با آنها ببینم و من با هر کس میبینم. من فکر میکنم ملاقات ها خوب اند. فکر میکنم ملاقات ها خوب اند. اینطوری نیست که رد کنیم من واقعاً باور دارم ملاقات ها خوب اند.»

ایالات متحده امریکا می خواهد که نیروهایش را از افغانستان بیرون کند، چنانچه که دونالد ترمپ می گوید که شمار نیروها به گونه تدریجی از افغانستان کاهش خواهد یافت.

دونالد ترمپ بار دیگر می گوید اگر امریکا بخواهد در جنگ افغانستان برنده شود، ده میلیون شهروند افغانستان کشته خواهند شد.

اما در کابل انتظار این است که هرچند مذاکرات امریکا با طالبان ورشکست شد اما این بار مذاکرات میان افغان‌ها راه بی افتد و طالبان را به توافق سیاسی درونی بکشاند.

جمعه زلمی خلیل‌زاد هم عقب در های بسته، به کانگرس در باره جزییات مذاکرات اش با طالبان اطلاعات داد، پس‌ تر الیس ویلز معاون وزارت خارجه امریکا در یک نشست علنی گانگرس حاضر شد. هرچند از جزییات مذاکرات چیزی فاش نساخت اما گفت که طالبان از اشتباهات گذشته شان درس گرفته اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

سازمان ملل حمله موشکی بر یک پایگاه نظامی در مرکز یمن را محکوم کرد

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020)سازمان ملل روز یکشنبه، ۲۹ جدی، حمله موشکی حوثی‌ها بر …