خبرهای تازه

ترمپ: اعلام راهبرد جدید نزدیک است

(Last Updated On: آگوست 11, 2017)

پس از شش ماه رای زنی، دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا می گوید به زودی تصمیمش را در مورد افغانستان اعلام می کند.

ترمپ گفته است: “ما ]برای اینکه به یک نتیجه برسیم[ خیلی نزدیک هستیم. بسیار نزدیک. برای من این یک تصمیم بزرگ می باشد. یک آشفتگی به من به میراث گذاشته شده و من این آشفتگی را خیلی کم می سازم. این بزرگترین جنگی است که ما در آن قرار داریم و تصمیم در مورد راهبرد جدید به زودی اعلام خواهد شد.”

در همین حال وزارت دفاع ملی از کاخ سفید می خواهد که در راهبر تازه بر علاوه حمایت بیشتر نظامیان افغان فشار ها نیز بر پاکستان وارد شود.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی به آریانانیوز گفت: “تا زمانیکه بالای پاکستان و حلقاتی که تروریست ها را حمایت می کنند، فشار وارد نشود. برای صلح افغانستان تلاش نشود و یک پالیسی همه جانبه و منطقوی نباشد، برای ختم جنگ افغانستان موثر تمام نخواهد شد.”

آگاهان می گویند، ترمپ تصمیم خصوصی سازی جنگ افغانستان را دارد و این مورد درشت از راهبرد تازه وی گفته می شود که در نهایت توافق نامه امنیتی نقض می شود.

احمد سعیدی، آگاه امور سیاسی گفت: “افغانستان با امریکا طرح توافقنامه امنیتی امضا کرده است، خصوصی سازی جنگ افغانستان، خلاف ماده طرح امنیتی است.”

زلمی وردک، آگاه نظامی افزود: “امریکایی ها می خواهند جنگ افغانستان را به قراردادی بلک واتر بسپارد. امریکا کاری می نماید که منافع اش ایجاب کند.”

در عین حال، دفتر مطبوعاتی حامد کرزی رییس جمهور پیشین با نشر اعلامیه ی می گوید: خصوصی سازی جنگ افغانستان در مغایرت با قانون اساسی کشور است و در اینجا قانون نقض می شود. وی تاکید می ورزد که خصوصی کردن جنگ افغانستان به معنی طولانی کردن زمان جنگ در این کشور است.

گزارشگر: لیدا نیازی

About Ariana News

Avatar

Check Also

پرونده آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست به دادگاه فرستاده شد

(Last Updated On: جولای 22, 2019) پرونده ادعای آزار و اذیت جنسی بانوان فوتبالیست کشور …