خبرهای تازه

ترامپ از قطع کمک نظامی به پاکستان دفاع کرد

(Last Updated On: نوامبر 19, 2018)

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا از تصمیم اداره اش برای متوقف کردن صدها میلیون دالر کمک  نظامی به پاکستان دفاع کرد.

ترامپ که در یک مصاحبه تلویزیونی با فاکس نیوز صحبت میکرد گفت که پاکستان برای امریکا هیچ کاری انجام نداده است.

ترامپ گفته است: “بن لادن در پاکستان زندگی میکرد، ما از پاکستان حمایت میکردیم، ما به آنها ۱.۳ میلیارد دلار در سال می‌دادیم. ما دیگر پولی به آنها را نمی دهیم، به هر حال من این کمک را متوقف کردم؛ زیرا این کشور برای ما هیچ کاری نکرده است.”

با این حال اداره ترامپ همواره اسلام آباد را به حمایت از شبکه حقانی و طالبان متهم کرده گفته که پاکستان بهشت امنی برای گروه های هراس افگن است که از ۱۷ سال بدینسو در افغانستان جنگ می‌کنند؛ چنانچه این کشور اسامه بن لادن رهبر گروه هراس افگن القاعده را در خاک خود جا داده بود. 

اما پاکستان همواره این ادعاها را رد کرده گفته است که این کشور نیز قربانی هراس افگنی بوده است.

ترامپ همچنان تاکید ورزید که پاکستان با آنکه کمک های هنگفتی از جانب امریکا دریافت کرده است، اما این کشور برای کمک به امریکا در “جنگ علیه هراس افگنی” کم کاری کرده است.

این در حالی است که در ماه سپتامبر سال روان میلادی، پنتاگون به دلیل عدم اقدام پاکستان علیه گروه های هراس افگن در خاک این کشور ۳۰۰ میلیون دالر کمک به پاکستان را لغو کرد.

از سویی هم قرار است که رییس جمهور ایالات متحده امریکا به زودی به افغانستان و عراق سفر کند. وی تا هنوز دلیل سفرش را واضح نساخته است اما گفته میشود که برای دیدار با سربازان کشورش از افغانستان و عراق دیدار خواهد کرد.

دونالد ترامپ میگوید: “شما شاهد این سفر خواهید بود، تصمیم های برای این سفر گرفته شده است. اما بنا بر ملاحظات امنیتی و موارد دیگر نمیخواهم با شما شریک بسازم. “

این در حالی است که همزمان با تلاش ها برای صلح، دامنه‌ی جنگ نیز در شماری از ولایت ها پهنتر شده است. دیده شود که سفر دونالد ترامپ به افغانستان چه تاثیری در روند گفتگوهای صلح میان حکومت با طالبان خواهد داشت.

About Ariana News

Avatar

Check Also

روسیه از ادامه جنگ در کشور پس از توافق صلح با طالبان هشدار می‌دهد

(Last Updated On: آگوست 25, 2019) فدراسیون روسیه، از ادامه جنگ در افغانستان، پس از …