تجاوز جنسی به یک دختر ۱۷ ساله در دره صوف ولایت سمنگان

(Last Updated On: می 18, 2016)

samangan

مردان تفنگدار پس از حمله به یک خانواده در دره صوف ولایت سمنگان دختر هفده ساله آنان را گروگان گرفته و به او تجاوز کردند. 

برادر این دخترکه سربازارتش ملی در هلمند است می گوید: پس از گروگان گیری به خواهر جوان اش تجاوز کرده اند. 

 وی می گوید: از سه ماه به این سو علیه این مردم پرونده باز کرده است، اما مقامات محلی هنوز برای بازداشت این زورمندان مسلح کاری نکرده اند.   

نورالدین که سرباز ارتش ملی درهلمند است در صحبت با آریانانیوز می گوید: “به خانه حمله کرده اند، مادر و پدر پیرم را زخمی کردن و بعد وقتی خواهرم می خواست فرار کنه او را با تفنگ به دهن اش زدن و دهن اش را شکستن بعد خواهرم را با خود بردند و در راه درحق اش بی عزتی کردند”. 

برادر این دختر می گوید: یکی از این گروگان گیران بختیار نام دارد که از طرف روز در فرماندهی جلب و جذب سمنگان است و ازطرف شب برای طالبان کار می کند.  

وی گفت: “سه ماه می شود که شکایت کردیم، ولی هیچ کس به ما توجه نمی کنه، یکی از همین اختطاف گرا همرای دولت کار می کنه، و هم با طالبان، هیچ کس اینها را نمی گیرد.” 

این دختر که صنف نه مکتب است حالا سرگردان دنبال مجازات متهمان است و از حکومت عدالت می خواهد می گوید: “ای چی رقم دولت است؟ ای چی رقم حکومت است؟ چون ما غریب هستیم باید حق ما پایمال شوه ما کجا بریم؟”. 

وزارت داخله از تعقیب این پرونده خبر می دهد و می گوید: این فرد را به زودی بازداشت خواهند کرد. 

نجیب دانش معاون سخنگوی وزارت امور داخله در صحبت با آریانانیوز گفت: “بسیار یک قضیه دلخراش است، ما اقدامات جدی را انجام می دهیم و این فرد را با افراد دیگر به زودی بازداشت خواهیم کرد”.  

گفته می شود میزان دسترسی مردم به عدالت در ولایات نسبت به شهرها پایین است دراین محلات تفنگ داران و زورمندان گپ نخست را می زنند نه قانون و قضا.

بیشتر در گزارش فرحناز فروتن ببینید!

 

 

About Ariana News

Avatar

Check Also

اتهام کشته شدن ده ها غیر نظامی در حمله نیروهای افغان بر پناهگاه طالبان در هلمند

(Last Updated On: سپتامبر 23, 2019)در پی یک عملیات نیروهای افغان بر یک پناهگاه جنگجویان …