خبرهای تازه

تاکید مجدد حکمتیار بر ایجاد مناطق امن برای طالبان در افغانستان

(Last Updated On: مارس 24, 2018)

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، امروز در یک نشست خبری بار دیگر بر ایجاد مناطق امن در افغانستان جهت فراهم سازی زندگی آزادانه برای رهبران مخالفان مسلح دولت، تاکید ورزید.

به باور آقای حکمتیار، در این مناطق باید اداره نو با نیروهای تازه امنیتی خارج از ساختار نهاد های امنیتی کشور به تفاهم طرف های درگیر جنگ افغانستان شکل بگیرد و تفنگداران تمامی طرف ها به شمول نیروهای دولتی و خارجی از مناطق امن بیرون شوند.

گلبدین حکمتیار خواستار گشایش دفتر سیاسی برای طالبان در کابل شد اما ریاست جمهوری این طرح را دیدگاه شخصی آقای حکمتیارخواند.

به گفته آقای حکمتیار این طرح روی میز رییس جمهور غنی و کاخ سفید است اما این بخش آن تاکنون پاسخ تایید یا رد نگرفته است.

آقای حکمتیار در نشست خبری امروزش اظهار داشت: ” در این مناطق رهبران مخالفان مسلح دولت با خانواده های خود به سر می برند نه تحت  تعقیب قرار می گیرند و نه بر انان حمله می شود.”

در کنار صلح، حکمتیار بر برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان و شورا های ولسوالی ها تا ماه میزان ۹۷ پافشاری کرد و خواستار دادن سهم به احزاب سیاسی در انتخابات پیش رو شد.

با آنکه حکومت از تامین بودجه برگزاری انتخابات عاجز است و قسمت عمده آن را نهادها و سازمان های خارجی تامین یکند اما آقای حکمتیار گفت: ” اگر خارجی ها هزینه انتخابات را بپردازند با پیشرط و دست اندازی ها همراه خواهد بود.”

طرح صلح گلبدین حکمتیار پیش تر با واکنش های تند سیاست گران روبرو شد.

شماری از سیاسیون و مقام های پیشین دولت این طرح را توطیه و زمینه سازی برای تجزیه افغانستان گفتند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده را در شهر کابل به قتل رساندند

(Last Updated On: ژانویه 20, 2020) افراد ناشناس چهار عضو یک خانواده در حوزه هفتم …