خبرهای تازه

تاکید غنی بر تطبیق قانون اساسی: هیچ کس بلندتر از قانون نیست

(Last Updated On: می 5, 2018)

محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور می گوید، هیچ کس بلندتر از قانون نیست و قانون اساسی باید بر همه شهروندان افغانستان یکسان تطبیق شود.

پایان نشست مبارزه با خشونت علیه زنان در کابل ، اقای غنی در سخنرانی این نشست تطبیق قانون در نهاد های عدلی و قضایی را حتمی دانسته از همه دادستان های کشور خواست که عدالت را در تطبیق پرونده ها اولویت دهند.

آقای غنی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در زمان تعیین شده یی آن حتمی دانسته و از نهاد های عدلی و قضایی خواست که بدون در نظر گرفتن مقام و جایگاه یی اجتماعی قانون را بر همه شهروندان یکسان تطبیق کنند.

آقای غنی گفت: “هیچ کس بلندتر از قانون نیست و خواست من این است که قانون را بر من و بانوی نخست و همه شهروندان یکسان تطبیق کنند.”

اما رییس اجرایی کشور که اخیرآ در برابر توزیع شناس نامه های الکترونیکی با رییس جمهور غنی در تنش است می گوید که زیر عنوان قانون نباید علیه شهروندان خشونت صورت گیرد.

آقای عبدالله عبدالله گفت: “زیر عنوان قانون خشونت صورت می گیرد حقوق شهروندی مردم باید احترام شود.”

دادستان کشور تطبیق عدالت را ضامن ثبات عنوان کرده می گوید تطبیق عدالت بدون انصاف امکان پذیر نیست .

  آقای محمد فرید حمید بیان داشت: ما کار های فروان را برای تامین عدالت در کشور راه اندازی کرده ایم و باید بگویم که در زمان تطبیق عدالت باید انصاف را فراموش نکنیم “

این در حالیست که شهروندان کشور از چگونگی تطبیق قانون و عملکرد نهاد های عدلی و قضایی سخت انتقاد کرده و خواستار تطبیق قانون از سوی برخی از نهاد ها و مقام های دولتی اند.

About Ariana News

Avatar

Check Also

واکنش‌های تند به رهایی انس حقانی

(Last Updated On: نوامبر 12, 2019) رهایی انس حقانی و دوعضو کلیدی دیگر شبکه حقانی …