تاکید رییس جمهور غنی بر استفاده از تولید صنایع داخلی کشور

(Last Updated On: دسامبر 9, 2017)

محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور از همه شهروندان خواست تا  از تولید صنایع داخلی استفاده کنند.

رییس جمهور غنی گفت، زمانی در وضعیت اقتصادی مردم تغییر به وجود می آید که صنایع داخلی رشد کرده و توازن در صادارات و واردات به وجود آید.

آقای غنی در مراسم پایانی نمایشگاه صنایع دستی افغانستان که امروز شنبه در کابل برگزار شده بود، از طرح بنیادی برای حل مشکلات سرمایه گذاران در زمینه انرژی برق و فرصت های دیگر خبر داده و تاکید ورزید که  حکومت در رشد صنایع افغانستان کاستی نخواهد کرد.

آقای غنی گفت: “از برق طرح اساسی ما چیست؟ میخواهیم پانزده هزار میگاوات برق را از آسیای مرکزی به آسیای جنوبی انتقال دهیم، خواهران برادران، مشکل برق انشاالله در دو سال به صورت بنیادی حل می شود اما نه تنها از ناحیه ی ترانزیت، در چهار سال آینده باید افغانستان خود کفایی برق را بیبیند”

مشکلات حمل و نقل سخن دیگر رییس جمهور کشور در این نمایشگاه است . اقای غنی می گوید که  حکومت وحدت ملی با  برنامه های سودمند در تلاش است تا از طریق هوا و زمین به محاصره حمل و نقل در این کشور پایان دهد. 

وی افزود: “چابهار نه تنها کوریدور زمینی است همرایش کوریدور دریایی هم در حال ایجاد است ما را مناسبات تجارتی ما را همرای هند و آسیای جنوبی کسی ممانعت کرده نمی تواند و کوریدور های هوایی هم در حال توسعه است”

ریس جمهور غنی همچنان از بخش خصوصی و دولتی  خواست تا برای بهبود وضعیت تولیدات داخلی طرح های موثر را در بهبود سرمایه گذاری روی دست گیرند تا وضعیت صنایع در کشور تغییر مثبت یابد  .  

About Ariana News

Avatar

Check Also

مجلس نمایندگان: از کود ۹۱ به مقاصد شخصی استفاده شده است

(Last Updated On: دسامبر 8, 2019)کمیسیون مالی و بودجه مجلس نمایندگان میگوید از کود ۹۱ که …